PL

PL

1 Niedziela Adwentu

W niedzielę 6 grudnia w naszej bazylice rozpoczną się rekolekcje adwentowe przed odpustem z okazji Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej, który będziemy przeżywać 8 grudnia, za tydzień we wtorek. W niedzielę na wszystkich Mszach św. będą głoszone nauki przez Ks. dra Bogdana Mielca wykładowcę teologii moralnej na Uniwersytecie Jana Pawła II. Parafian i wszystkich przybywających do naszej bazyliki zapraszamy do udziału w tych rekolekcjach. Niech to będą dni modlitwy i refleksji tegorocznego Adwentu, jako przygotowanie przed odpustem i do Świąt Bożego Narodzenia. 

1. Dziś na Mszy św. o 9.30 zostanie zapalona świeca I Niedzieli Adwentu. Zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Opłatki będą do nabycia w zakrystii.

2. Dzisiaj o godz. 15.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Po Mszy św. o 15.15 będzie zmianka tajemnic Żywego Różańca.

3. Jutro liturgiczne święto św. Andrzeja Apostoła. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia. Imieniny obchodzą także nasi księża: Ks. prof. prałat Andrzej Baczyński i Ks. dr kanonik Andrzeja Scąber. Solenizantom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki patrona św. Andrzeja Apostoła.
Ks. Baczyńskiego polecamy szczególnej modlitwie, od kilku tygodni jest w szpitalu. Lekarze określają Jego stan, jako bardzo ciężki.

4. W najbliższą niedzielę w naszej bazylice rozpoczną się rekolekcje adwentowe przed odpustem z okazji Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej, który będziemy przeżywać 8 grudnia, za tydzień we wtorek. W niedzielę na wszystkich Mszach św. będą głoszone nauki przez Ks. dra Bogdana Mielca wykładowcę teologii moralnej na Uniwersytecie Jana Pawła II. Parafian i wszystkich przybywających do naszej bazyliki zapraszamy do udziału w tych rekolekcjach. Niech to będą dni modlitwy i refleksji tegorocznego Adwentu, jako przygotowanie przed odpustem i do Świąt Bożego Narodzenia.

5. W liturgii wspominać będziemy:
– w czwartek św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
– w piątek św. Barbary, patronki górników
– w przyszłą niedzielę św. Mikołaja, biskupa

W tym tygodniu I piątek miesiąca grudnia. Msza św. do Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 8.00, o 17,30 z udziałem młodzieży klas gimnazjalnych kl. I i II i o godz. 18.30 z udziałem młodzieży klas III. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 17.00.

6. W czwartek po wieczornej Mszy św. Godzina święta i modlitwy do św. Jana Pawła II.

7. W sobotę odwiedzimy Chorych w domu. Jednocześnie informujemy, że kapłani jeszcze przed Świętami będą odwiedzać chorych – 19 grudnia. W przyszłą niedziele nasz Zespół Charytatywny będzie zbierał ofiary do puszek – DAR SERCA na świąteczną pomoc dla biednych, chorych i samotnych parafian.

8. Spotkanie Zespołu Charytatywnego w czwartek o 16.30.

9. W okresie Adwentu każdego dnia będziemy odprawiać RORATY, czyli Mszę św. ku czci Matki Bożej: w niedzielę o godz. 6.30, a w dni powszednie rano o godz.8.00. Zachęcamy do licznego udziału.

10. Wszystkim obecnym na Mszy św. i Waszym rodzinom życzymy dobrego przeżywania okresu Adwentu. Z Maryją oczekujmy na Boże Narodzenie. Szczęść Boże.