PL

PL

1 Niedziela Adwentu

W najbliższą niedzielę w naszej bazylice rozpoczną się rekolekcje adwentowe przed odpustem z okazji Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej, który będziemy przeżywać 8 grudnia…

1. Dziś na Mszy św. o 8.00 zostanie zapalona świeca I Niedzieli Adwentu. Zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Opłatki będą do nabycia w zakrystii.

2. Dzisiaj o godz. 15.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

3. W najbliższą niedzielę w naszej bazylice rozpoczną się rekolekcje adwentowe przed odpustem z okazji Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej, który będziemy przeżywać 8 grudnia, za tydzień we czwartek. W niedzielę na wszystkich Mszach św. będą głoszone nauki przez Ks. Jacka Koniecznego – Dyrektora Wydziału Rodzin w Kurii Metropolitalnej. Nauki będą też głoszone w przyszłym tygodniu o godz. 9.00 i 18.30. Parafian i wszystkich przybywających do naszej bazyliki zapraszamy do udziału w tych rekolekcjach. Niech to będą dni modlitwy i refleksji tegorocznego Adwentu, jako przygotowanie przed odpustem i do Świąt Bożego Narodzenia.

4. Jutro 28 listopada w naszej Bazylice o godz. 20.00 będzie Koncert pt. „Muzyka na miarę świętości” organizowany przez Akademię Muzyczną w Krakowie i Międzyuczelniany Instytut Muzyki Kościelnej. Wykonawcami będą sławni Muzycy z Watykanu i z Polski. Szczegóły na plakacie…. Jutro godz. 20.00, zapraszamy.

5. W liturgii wspominać będziemy:
– W środę liturgiczne święto św. Andrzeja Apostoła. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia. Imieniny obchodzi Ks. dr kanonik Andrzeja Scąber. Solenizantom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki patrona św. Andrzeja Apostoła.W czwartek wieczorem będzie Msza św. w intencji Solenizanta ks. Andrzeja.
– W sobotę św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
– Niedzielę św. Barbary, patronki górników.

6. W tym tygodniu I piątek miesiąca grudnia. Msza św. do Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 8.00, o 17,30 z udziałem młodzieży klas gimnazjalnych kl. I i II i o godz. 18.30 z udziałem młodzieży klas III. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 17.00.

7. W sobotę odwiedzimy Chorych w domu. Jednocześnie informujemy, że kapłani jeszcze przed Świętami będą odwiedzać chorych – 17 grudnia

8. W czwartek wypada I rocznica śmierci Ks. Prof. Andrzeja Baczyńskiego. Zapraszamy na Mszę św. w Jego intencji w czwartek o godz. 18.30. Po Mszy św. poświęcimy tablice ku Jego pamięci w kaplicy św. Anny. Msza św. telewizyjna w piątek też będzie odprawiana w rocznice śmierci ks. Prof. Baczyńskiego.

9. W naszym Kościele zostały ustawione nowe świeczniki z lampkami wotywnymi. Te Świeczniki są już sprawdzone w wielu kościołach i sanktuariach: w Częstochowie na Jasnej Górze, w Krakowie w Sanktuarium św. Jana Pawła II i w Kościele Mariackim i wielu innych świątyniach. Są bardzo estetyczne i co najważniejsze ekologiczne, nie dymią, co w kościołach zabytkowych jest bardzo ważne. Mankamentem może jest wyższa cena. Świeczka razem z serwisem kosztuje 2 zł. Wiemy, że wszystko, co piękne i dobre musi kosztować. Ale tutaj warto pomyśleć i podjąć decyzję wcześniej niż później remontować zakopcone ściany. Nasz kościół, jako zabytek klasy ZERO zasługuje na wyjątkową troskę. Przez najbliższe dni będziemy testować świeczniki, a jak się sprawdzą to je zostawimy.

10. W przyszłą niedziele nasz Zespół Charytatywny będzie zbierał ofiary do puszek – DAR SERCA na świąteczną pomoc dla biednych, chorych i samotnych parafian.

11. W okresie Adwentu każdego dnia będziemy odprawiać RORATY, czyli Mszę św. ku czci Matki Bożej: w niedzielę o godz. 6.30, a w dni powszednie rano i o godz. 8.00. Zachęcamy do licznego udziału.

12. Wszystkim obecnym na Mszy św. i Waszym rodzinom życzymy dobrego przeżywania okresu Adwentu. Z Maryją oczekujmy na Boże Narodzenie. Szczęść Boże.