PL

PL

1 Niedziela Adwentu

W piątek 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. – drugi odpust w naszym kościele. Maryję Niepokalaną czcimy w obrazie Matki Bożej Brzemiennej, który jest w bocznym ołtarzu po prawej stronie. W tym dniu o godz. 8.00, 9.00 i 18.30 Będą Msze św. z kazaniem, a o godz. 11.00 uroczysta Msza św. Suma Odpustowa z udziałem naszej Kolegiackiej Kapituły i Kapłanów z Dekanatu Kraków – Centrum. Tej mszy św. będzie przewodniczył Ks. Prałat dr Wacław Gubała proboszcz z parafii św. Jadwigi Królowej z os. Kliny Borkowskie.

1. W naszej Bazylice są Rekolekcyjne Adwentowe. Przygotowujemy się do Odpustu ku czci Niepokalanego Poczęcia i do Świąt Bożego Narodzenia. Nauki głosi Ks. Michał Kulig od księży Filipinów z Gostynia. Bardzo dziękujemy ks. Michałowi za podjęty trud głoszenia słowa Bożego. Bóg zapłać. Dzisiaj o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.15 będzie Msza św. a później comiesięczna zmianka tajemnic Żywego Różańca.

2. Jutro i we wtorek nauki rekolekcyjne z kazaniem będą na Mszach św. o 9.00 rano i wieczorem o godz. 18.30. We wtorek na godz. 9.00 zapraszamy starszych i chorych. Na Mszy św. będzie możliwość przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych. Będzie tez okazja do spowiedzi. Po tej Mszy św., pragniemy zaprosić Samotnych i Starszych Parafian na spotkanie adwentowe przy stole na plebanii.

3. W piątek 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. – drugi odpust w naszym kościele. Maryję Niepokalaną czcimy w obrazie Matki Bożej Brzemiennej, który jest w bocznym ołtarzu po prawej stronie. W tym dniu o godz. 8.00, 9.00 i 18.30 Będą Msze św. z kazaniem, a o godz. 11.00 uroczysta Msza św. Suma Odpustowa z udziałem naszej Kolegiackiej Kapituły i Kapłanów z Dekanatu Kraków – Centrum. Tej mszy św. będzie przewodniczył Ks. Prałat dr Wacław Gubała proboszcz z parafii św. Jadwigi Królowej z os. Kliny Borkowskie.
Jak zawsze, 8 grudnia modlimy się o poszanowanie życia ludzkiego. Po Mszy św. odpustowej do godz. 13.00 – będzie tzw. Godzina Łaski w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia, później Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Siostry z poszczególnych Domów zakonnych naszej parafii. Program modlitwy adoracyjnej przed Najświętszym Sakramentem jest wywieszony na tablicy ogłoszeń…..Wszystkich serdecznie zapraszamy.

4. Dzisiaj Panie z Zespołu Charytatywnego zbierają ofiary do puszek na pomoc świąteczną – Dar Serca, dla biednych i samotnych parafian. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za wrażliwość i gest miłosierdzia.. Bóg zapłać.

5. W okresie Adwentu w naszej Bazylice będą odprawiane Msze św. Roratnie w ciągu tygodnia o godz. 8.00, a w niedzielę o 6.30. Dodatkowo w poniedziałek i środę będą roraty o godz. 16.30 z udziałem dzieci ze świetlicy.

6. Od przyszłej niedzieli będą do nabycia, Świece Caritas, Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zapalona świeca na wigilijnym stole, mówi o naszej solidarności z biedniejszymi.

7. Poświęcone opłatki, można nabywać w zakrystii lub kancelarii.

8. W sobotę 23 grudnia, przed świętami, odwiedzimy chorych w domu z sakramentami świętymi, szczególnie zależy nam na osobach, które z racji wieku nie mogą przyjść do kościoła. Adresy chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

9. W tyle Kościoła i w zakrystii jest do nabycia nowy numer Gazetki CHIT. Jet tam wiele cennych informacji związanych z Nowym Rokiem Liturgicznym. Koszt druku gazetki ok. 2 zł.

10. Za tydzień przed naszym kościołem Dzieci z świetlicy organizują Kiermasz Świąteczny, na którym będzie można nabyć różne ozdoby na choinkę i stół wigilijny. Złożone ofiary przy tej okazji, Dzieci przeznaczają na wyjazd wakacyjny.

11. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. i Waszym rodzinom życzymy dobrej niedzieli… Niech Matka Boża Niepokalana prowadzi nas przez kolejne dni Adwentu…. Szczęść Boże..