PL

PL

1 Niedziela Adwentu

W okresie Adwentu w naszej Bazylice będą odprawiane Msze św. Roratnie w ciągu tygodnia o godz. 8.00, a w niedzielę o 6.30.

1. Dzisiaj w naszej Bazylice są rekolekcje. Na wszystkich Mszach św. nauki rekolekcyjne głosił Ks. dr Paweł Gałuszka dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin naszej Archidiecezji. Nauki rekolekcyjne będą kontynuowane w ciągu tygodnia od czwartku do soboty o godz. 9.00 i 18.30. Będzie to nasze przygotowanie do odpustu z okazji Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej, który będziemy przeżywać w sobotę 8 grudnia. W piątek na godz. 9.00 zapraszamy chorych i starszych, na Mszę św. z nauka rekolekcyjną. Będzie też okazja do spowiedzi świętej i przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych. Po tym nabożeństwie w piątek zapraszamy chorych i starszych Parafian na adwentowe spotkanie na plebanii.
Wszystkich przybywających do naszej bazyliki i wszystkich parafian zapraszamy do udziału w tych rekolekcjach. Niech to będą dni modlitwy i refleksji tegorocznego Adwentu, a także przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia.

2. W tym tygodniu wypada I piątek miesiąca grudnia. Msze św. Wotywne do Najśw. Serca Pana Jezusa o 8.00, 18.30 i dodatkowa o godz. 17.30. Okazja do spowiedzi od 6.00 do 9.30 i wieczorem od 17.00 do 19.00.

3. W sobotę 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. – drugi odpust w naszym kościele. Maryję Niepokalaną czcimy w obrazie Matki Bożej Brzemiennej, który jest w bocznym ołtarzu po prawej stronie. W tym dniu o godz. 8.00, 9.00 i 18.30 będą Msze św. z kazaniem. O godz. 11.00 uroczysta Msza św. – Suma Odpustowa z udziałem naszej Kolegiackiej Kapituły i Kapłanów z Dekanatu Kraków – Centrum. Mszy św. będzie przewodniczył Rekolekcjonista Ks. dr Paweł Gałuszka.

4. Jak zawsze, 8 grudnia modlimy się o poszanowanie życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. Po Mszy św. odpustowej najpierw będzie tzw. Godzina Łaski w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia. Później od godz. 13.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Siostry z poszczególnych Domów zakonnych naszej parafii. Program modlitwy adoracyjnej przed Najświętszym Sakramentem jest wywieszony na tablicy ogłoszeń. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

5. Dzisiaj Panie z Zespołu Charytatywnego zbierają ofiary do puszek na pomoc świąteczną – Dar Serca, dla biednych i samotnych parafian. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za wrażliwość i gest miłosierdzia.. Bóg zapłać.

6. W okresie Adwentu w naszej Bazylice będą odprawiane Msze św. Roratnie w ciągu tygodnia o godz. 8.00, a w niedzielę o 6.30. Dodatkowo w środę będą roraty o godz. 16.30 z udziałem dzieci ze świetlicy.

7. Od przyszłej niedzieli będą do nabycia, Świece Caritas, Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zapalona świeca na wigilijnym stole, mówi o naszej solidarności z biedniejszymi.

8. Poświęcone opłatki, można już dzisiaj nabywać w zakrystii.

9. W sobotę 22 grudnia, przed świętami, odwiedzimy chorych w domu z sakramentami świętymi, szczególnie zależy nam na osobach, które z racji wieku nie mogą przyjść do kościoła. Adresy chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

10. W tyle Kościoła i w zakrystii jest do nabycia nowy numer Gazetki CHIT. Jest tam wiele cennych informacji związanych z Nowym Rokiem Liturgicznym. Koszt druku gazetki ok. 2 zł.

11. W ubiegłą niedzielę Polska Sekcja Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie zbierali ofiary na pomoc Prześladowanym Chrześcijanom w Syrii i innych krajach Afryki. Zebrano 11.115,00 zł. Dyrektor Fundacji Regionu Krakowskiego, Ks. dr Artur Cyfaka składa serdecznie podziękowanie wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać.

12. Siostry Nazaretanki, jak w każdy I poniedziałek miesiąca zapraszają jutro do modlitwy w intencji rodzin naszej Parafii. Na Mszy św. o godz. 18.30. Siostry podejmą posługę liturgiczną. Serdecznie zachęcamy do udziału…

13. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. i Waszym rodzinom życzymy dobrej niedzieli… Niech Matka Boża Niepokalana prowadzi nas przez kolejne dni Adwentu… Szczęść Boże.