PL

PL

1 Niedziela Adwentu

W okresie Adwentu w naszej Bazylice będą odprawiane Msze św. Roratnie w ciągu tygodnia o godz. 8.00, a w niedzielę o 6.30.

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia a później Msza św. o 15.15

2. W okresie Adwentu w naszej Bazylice będą odprawiane Msze św. Roratnie w ciągu tygodnia o godz. 8.00, a w niedzielę o 6.30. Dodatkowo w środę będą roraty o godz. 16.30 z udziałem dzieci ze świetlicy.

3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: we wtorek św. Franciszka Ksawerego, kapłana, w piątek św. Mikołaja, biskupa, w sobotę św, Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

4. Za tydzień w niedzielę 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. – drugi odpust w naszym kościele. Maryję Niepokalaną czcimy w obrazie Matki Bożej Brzemiennej, który jest w bocznym ołtarzu po prawej stronie. Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę. O godz. 12.15 uroczysta Suma Odpustowa z udziałem naszej Kolegiackiej Kapituły i Kapłanów z Dekanatu Kraków – Centrum. Mszy św. będzie przewodniczył ks. dr Dariusz Guziak z Kościoła św. Krzyża, który w tym roku świętuje jubileusz 25-lecia kapłaństwa.
Adwentowe nauki rekolekcyjne i przed odpustem będą od czwartku godz. 18.30 oraz w piątek i sobotę o godz. 9.00 i 18.30 i w niedzielę na każdej Mszy św. W piątek na godz. 9.00 zapraszamy chorych i starszych, na Mszę św. z nauka rekolekcyjną. Będzie też okazja do spowiedzi świętej i przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych. Po tym nabożeństwie w piątek zapraszamy chorych i starszych Parafian na adwentowe spotkanie na plebanii. W Sobotę o 9.00 będzie Msza św. z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Matki Bożej, po zakończeniu zmiana tajemnic Żywego Różańca.
Wszystkich modlących się w naszej Bazylice i wszystkich parafian zapraszamy do udziału rekolekcjach. Niech to będą dni modlitwy i refleksji tegorocznego Adwentu, a także przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia.
Jak zawsze, 8 grudnia modlimy się o poszanowanie życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. Po Mszy św. odpustowej od godz. 14.00 do wieczornej Mszy św. – Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Siostry z poszczególnych Domów zakonnych naszej parafii. Program modlitwy adoracyjnej przed Najświętszym Sakramentem i program rekolekcji jest wywieszony na tablicy ogłoszeń… Jest także na stronie internetowej naszej parafii… Wszystkich serdecznie zapraszamy.

5. W tym tygodniu wypada I piątek miesiąca grudnia. Msze św. Wotywne do Najśw. Serca Pana Jezusa o 8.00, 18.30 i dodatkowa o godz. 17.30. Okazja do spowiedzi od 6.00 do 9.30 i wieczorem od 17.00 do 19.0

6. Poświęcone opłatki, Świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom… można już dzisiaj nabywać w zakrystii…..będą także w kolejne niedziele Adwentu

7. Za dwa tygodnie, w sobotę 14 grudnia, odwiedzimy chorych w domu z sakramentami świętymi, przed świętami Bożego Narodzenia, szczególnie zależy nam na osobach, które z racji wieku nie mogą przyjść do kościoła. Adresy chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii. Nie będzie odwiedzin w I sobotę.

8. W przyszłą niedziele, Panie z Zespołu Charytatywnego będą zbierać ofiary do puszek na pomoc świąteczną – Dar Serca, dla biednych i samotnych parafian. Wszystkim ofiarodawcom już góry dziękujemy za wrażliwość i gest miłosierdzia.. Bóg zapłać.

9. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej będzie w najbliższą sobotę 7 grudnia o godz.16.30 na plebanii. Serdecznie zapraszamy należących do Rady.

10. W tyle Kościoła i w zakrystii jest do nabycia nowy numer Gazetki CHIT. Jest tam wiele cennych informacji związanych z Nowym Rokiem Liturgicznym. Koszt druku gazetki 2 zł.

11. Siostry Nazaretanki, jak w każdy I poniedziałek miesiąca zapraszają jutro do modlitwy w intencji rodzin naszej Parafii. Na Mszy św. o godz. 18.30. Siostry podejmą modlitwę liturgiczną. Serdecznie zachęcamy do udziału…

12. Msza św. za Śp. + ks. Andrzeja Baczyńskiego z okazji IV rocznicy śmierci będzie jutro o 18.30.

13. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. i Waszym rodzinom życzymy dobrej niedzieli… Niech Matka Boża Niepokalana prowadzi nas przez kolejne dni Adwentu…. Szczęść Boże..