PL

PL

1 Niedziela Adwentu

W naszej Bazylice, jak każdego roku będą Rekolekcyjne Adwentowe i zarazem duchowe przygotowanie do Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej.

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia a później Msza św. o 15.15

2. W okresie Adwentu w naszej Bazylice będą odprawiane Msze św. Roratnie w ciągu tygodnia o godz. 8.00, a w niedzielę o 6.30.

3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
– w poniedziałek liturgiczne święto św. Andrzeja Apostoła. W tym dniu imieniny obchodzi Ks. dr Andrzej Scąber, kanonik naszej kapituły kolegiackiej. Polecamy Solenizanta w modlitwie i życzymy Mu błogosławieństwa Bożego i opieki patrona św. Andrzeja. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.
– w czwartek św. Franciszka Ksawerego, kapłana,
– w niedzielę św. Mikołaja, biskupa,

4. W naszej Bazylice, jak każdego roku będą Rekolekcyjne Adwentowe i zarazem duchowe przygotowanie do Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej. W najbliższą niedzielę, na każdej Mszy św. będą nauki rekolekcyjne, które będzie głosił O. prof. Zdzisław Kijas, Franciszkanin pracujący w Rzymie, autor wielu pozycji książkowych……. W przyszły poniedziałek o godz. 9.00 Msza św. dla chorych i starszych z nauką rekolekcyjną, będzie też okazja do spowiedzi świętej i przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych. Wieczorem o 18.30 Msza św. i nauka rekolekcyjna. We wtorek 8 grudnia w dzień Uroczystości Niepokalanego Poczęcia, Uroczyste Msze św. z kazaniem o godz. 8.00, 9.00, suma o 11.00 i wieczorem o 18.30. | Wszystkich modlących się w naszej Bazylice i wszystkich parafian zapraszamy do udziału rekolekcjach. Z racji Pandemii można się z nami łączyć drogą internetową i w wirtualny sposób uczestniczyć w rekolekcjach. Niech to będą dni modlitwy i refleksji tegorocznego Adwentu, a także przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia. Wiemy, że jest to czas pandemii, musimy z cierpliwością zachować wszystkie przepisy sanitarne….. używajmy maseczek, zachowujemy dystans i daleko idącą ostrożność, by zapobiec zarażaniu chorobą. W naszym kościele jednorazowo może być ok. 55 osób. W modlitwach prośmy Boga o oddalenie Pandemii i o zdrowie dla chorych i potrzebne siły dla lekarzy i całego personelu medycznego.

5. W tym tygodniu wypada I piątek miesiąca grudnia. Msze św. Wotywne do Najśw. Serca Pana Jezusa o 8.00, 18.30 i dodatkowa o godz. 17.30. Okazja do spowiedzi od 6.00 do 9.30 i wieczorem od 17.00 do 19.00

6. W I sobotę o 9.00 będzie Msza św. z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Matki Bożej i modlitwami za rodziny. Serdecznie zapraszamy. Po zakończeniu zmiana tajemnic Żywego Różańca.

7. Poświęcone opłatki, Świece Caritas – Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom… można już nabywać w zakrystii…..będą także w kolejne niedziele Adwentu.

8. Za trzy tygodnie, w sobotę 19 grudnia, odwiedzimy chorych w domu z sakramentami świętymi przed świętami Bożego Narodzenia.. …. Adresy chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii. Zachowując ostrożność sanitarną jak w okresie pandemii. Osoby starsze samotne, które o to poproszą chętnie odwiedzimy. Prosimy sąsiadów i rodziny by oto zadbali, zależy nam na wiernych, którzy z racji wieku nie mogą przyjść do Kościoła, aby świeta mogli przeżywać pojednani z Bogiem. Odwiedziny w tę I sobotę będą tylko na specjalne zgłoszenie i zaproszenie.

9. Panie z Zespołu Charytatywnego w tym roku, z racji pandemii nie będą stały z puszkami by zbierać ofiary na pomoc świąteczną – Dar Serca, dla biednych i samotnych parafian. Ofiary na ten cel będziemy składać do skarbony za ławkami już dzisiaj i przez dwie kolejne niedziele adwentu. Wszystkim ofiarodawcom, już góry dziękujemy za wrażliwość i gest miłosierdzia.. Bóg zapłać.

10. Msza św. za Śp. + ks. prof. Andrzeja Baczyńskiego z okazji V rocznicy śmierci będzie we wtorek o 18.30

11. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. i Waszym rodzinom życzymy dobrej niedzieli… Niech Matka Boża Niepokalana prowadzi nas przez kolejne dni Adwentu…. Szczęść Boże..

Przed kościołem stoi dwoje młodych ludzi z puszkami, którzy zbierają ofiary na pomoc w kosztownym leczeniu swojego Taty……


Rekolekcje Adwentowe
z okazji odpustu ku czci Matki Bożej Niepokalanej
8 grudnia 2020

Niedziela 6.12.2020

godz. 6.30 – Msza św. – nauka rekolekcyjną
godz. 8.00 – Msza św. z nauką
godz. 9.30 – Msza św. z nauką
godz. 11.00 – Msza św. – z nauką
godz. 12.15 – Msza św. – z nauką rekolekcyjną
godz. 15.00 – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia
godz. 15.15 – Msza św. – z nauką
godz. 18.30 – Msza św. – z nauką
godz. 20.00 – Msza św. – z nauką

Poniedziałek 7.12.2020

godz. 9.00 – Msza św. Roraty z nauką rekolekcyjną – CHORZY z sakramentem Namaszczenia Chorych

godz. 18.00 – Modlitwa ze św. Janem Pawłem II
godz. 18.30 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

Wtorek 8.12.2020
Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

godz. 8.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną.
godz. 9.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

doz. 11.00 – Suma Odpustowa z kazaniem

godz. 18.00 – Modlitwa ze św. Janem Pawłem II
godz. 18.30 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

Rekolekcje prowadzi O. prof. Zdzisław Kijas Franciszkanin z Rzymu


Adoracja Najświętszego Sakramentu
przy Ołtarzu z obrazem Matki Bożej Brzemiennej

8 grudnia 2020

 

GODZ. 12.00 – GODZINA ŁASKI

Z RACJI PANDEMII ADORACJA INDYWIDUALNA DO GODZ. 18.00

Intencja Adoracji:
W łączności z Ojcem św. Franciszkiem

– modlimy się za rodziny i o poszanowanie życia, z prośba i miłosierdzia za grzechy przeciwko życiu.

– w intencji Młodzieży – o powołania kapłańskie i zakonne
– o ZMIŁOWANIE nad ŚWIATEM i oddalenie PANDEMII
– za chorych i samotnych

Z A P R A S Z A M Y