PL

PL

1 Niedziela Adwentu

W najbliższy piątek w naszej bazylice rozpoczną się rekolekcje adwentowe przed odpustem z okazji Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej, który będziemy przeżywać 8 grudnia w przyszłą niedzielę. W piątek i sobotę na mszach św. o godz. 9.00 rano i wieczorem o 18.30 będą głoszone nauki przez Ks. kan. Krzysztofa Tekielego notariusza Kurii Metropolitalnej. Zapraszamy parafian i wszystkich przybywających do naszej bazyliki do udziału w tych rekolekcjach. Niech to będą dni modlitwy i refleksji jako przygotowanie przed odpustem.

1. Dziś na Mszy św. o 9.30 zostanie zapalona świeca I Niedzieli Adwentu. Ks. Proboszcz dokona poświęcenia opłatków na stół wigilijny. Opłatki będą do nabycia w zakrystii.

 

2. Dzisiaj o godz. 15.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Po Mszy św. o 15.15 będzie zmianka tajemnic Żywego Różańca.

 

3. W najbliższy piątek w naszej bazylice rozpoczną się rekolekcje adwentowe przed odpustem z okazji Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej, który będziemy przeżywać 8 grudnia w przyszłą niedzielę. W piątek i sobotę na mszach św. o godz. 9.00 rano i wieczorem o 18.30 będą głoszone nauki przez Ks. kan. Krzysztofa Tekielego notariusza Kurii Metropolitalnej. Zapraszamy parafian i wszystkich przybywających do naszej bazyliki do udziału w tych rekolekcjach. Niech to będą dni modlitwy i refleksji jako przygotowanie przed odpustem.

 

4. W niedzielę 8 grudnia, Uroczysta Suma odpustowa będzie o godz. 12.15 którą odprawi ks. prałat Jan Bielański, który niegdyś był wikariuszem w naszej parafii, a w tym roku obchodzi złoty jubileusz kapłaństwa. Zapraszamy do udziału wszystkich parafian, a także gości.

 

5. W liturgii wspominać będziemy:
– we wtorek św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
– w środę św. Barbary, patronki górników
– w piątek św. Mikołaja, biskupa
– w sobotę św. Ambrożego biskupa i doktora Kościoła
W tym tygodniu I piątek miesiąca grudnia. Msza św. do Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 8.00, o 17,30 z udziałem młodzieży klas gimnazjalnych kl. I i II i o godz. 18.30 z udziałem młodzieży klas III. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 17.00.

 

6. W czwartek po wieczornej Mszy św. Godzina święta i modlitwy do Bł. J. Pawła II.

 

7. W sobotę odwiedzimy Chorych w domu. Jednocześnie informujemy, że kapłani jeszcze przed Świętami będą odwiedzać chorych – 21 grudnia. W przyszłą niedziele Zespół Charytatywny będzie zbierał ofiary – DAR SERCA na świąteczną pomoc dla biednych, chorych i samotnych parafian.

 

8. W okresie Adwentu każdego dnia będziemy odprawiać RORATY, czyli Mszę św. ku czci Matki Bożej : w niedzielę o godz. 6.30, a w dni powszednie rano o godz.8.00. Zachęcamy do licznego udziału wszystkich, którym czas na to pozwala.

 

9. W ramach przygotowania do Kanonizacji Bł. Jana Pawła II w tym tygodniu w naszej bazylice będzie kolejny wykład na temat dokumentów Papieskich. Tym razem Ks. dr hab. Szymon Drzyżdżyk będzie mówił na temat Encykliki „ Centessimus Annus”. Zapraszamy w środę po wieczornej Mszy św.

 

10. Wszystkim obecnym na Mszy św. i Waszym rodzinom życzymy dobrego przeżywania okresu adwentu. Z Maryją oczekujmy na Boże Narodzenie. Szczęść Boże.