PL

PL

1 Niedziela Wielkiego Postu

Parafialne rekolekcje będą w piątym tygodniu Wielkiego Postu tj. od 13 marca. Nauki będzie głosił Ojciec Duchowny z Krakowskiego Seminarium Ks. dr Jerzy Pytraczyk, kiedyś misjonarz w Tnazanii.

1. Koronka do Bożego Miłosierdzia, dzisiaj jak zwykle o godz. 15.00, Później Msza św., na którą zaprosiliśmy Małżonków, którzy zawierali Sakrament Małżeństwa w naszej Bazylice w 2015 roku. Przy relikwiach św. Walentego, patrona dnia dzisiejszego i relikwiach św. Jana Pawła II, będziemy się modlić za młode małżeństwa i rodziny oraz za wszystkich zakochanych, o Boże błogosławieństwo dla Nich. O godz.16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszej Bazylice jest w każdy piątek o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych pięknych i ważnych nabożeństwach pasyjnych.

2. Parafialne rekolekcje będą w piątym tygodniu Wielkiego Postu tj. od 13 marca. Nauki będzie głosił Ojciec Duchowny z Krakowskiego Seminarium Ks. dr Jerzy Pytraczyk, kiedyś misjonarz w Tnazanii.

3. Spotkanie Zespołu Charytatywnego będzie w najbliższą środę o godz. 16.30 w Domu Katechetycznym. Wcześniej o godz. 16.15 w Kościele będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia w kaplicy całodziennej adoracji Najśw. Sakramentu. Zapraszamy Panie z Zespołu i Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się, przy naszej parafii, do pomocy charytatywnej samotnym i biednym.

4. W czwartek dodatkowa Msza św. o 14.00, a później spotkanie dla Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich.

5. Coraz więcej Żebrzących w ciągu każdego dnia staje przy wejściu do bazyliki, często nietrzeźwi, zaczepiają wchodzących na modlitwę. Jest to widok smutny…. W takich sytuacjach nasi Kościelni i Panie Pilnujące są bezradne, ale także Straż Miejska, jeśli w sytuacjach krytycznych ich wzywamy, jest bezradna. Dlatego apelujemy o roztropną pomoc. Pomagać trzeba, ale lepiej, gdy wspieramy Instytucje Caritas, Klasztory, które udzielają pomocy biednym i bezdomnym. Wtedy mamy pewność, że nasza ofiara została spożytkowana na rzeczywistą pomoc. W Krakowie sieć pomocy biednym jest bardzo duża… Pragniemy zaproponować nową formę pomocy biednym i bezdomnym. Siostry Felicjanki na ul. Smoleńsk 4 prowadzą Społeczną Kuchnie im. S. Samueli. Zamiast dawać żebrzącym pieniądze, które często przeznaczają na alkohol i narkotyki, można im wykupić talon na ciepły posiłek. Talon na Zupę kosztuje 1,50 zł, a na ciepłe Drugie danie 6,50 zł. Takie talony są do nabycia w naszej zakrystii lub kancelarii. I to jest rzeczywista pomoc, bo bezdomni nie muszą chodzić głodni. Dając im pieniądze, więcej im szkodzimy, niż pomagamy. Wszystkim parafianom i modlącym się w naszym kościele, dziękujemy za wrażliwe serce…Bóg zapłać. Każda zbiórka charytatywna spotyka się z wielkim zrozumieniem. Jeśli są to celowe, zgłoszone zbiorki, my wcześniej o tym informujemy z ambony. W innych przepadkach żebrzący często nas naciągają.

6. Na pierwszy tydzień i kolejne dni Wielkiego Postu, wszystkim życzymy Bożego Błogosławieństwa i dobrego wykorzystania tego szczególnego czasu łaski….. Szczęść Boże.

7. Jeśli ktoś w środę popielcową nie uczestniczył w obrzędzie posypania głowy popiołem, a chce przyjąć ten znak pokuty, prosimy podejść do ołtarza, tu księża będą posypywać głowy popiołem, poświęconym w środę popielcową.