PL

PL

1 Niedziela Wielkiego Postu

Jak już słyszeliśmy w liście Metropolity w Krakowie zostały wyznaczone Kościoły Stacyjne na Wielki Post. Każdego dnia w wyznaczonym Kościele będzie msza św. pod przewodnictwem Biskupa, będzie to okazja dla Krakowian do przeżywania Wielkiego Postu. W naszym Kościele też będzie taka stacja, ale dopiero w sobotę przed niedziela Palmową. Wykaz kościołów Stacyjnych jest na stronie internetowej i na tablicy Ogłoszeń.

1. Koronka do Bożego Miłosierdzia, dzisiaj jak zwykle o godz. 15.00, Później Msza św., a o godz.16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszej Bazylice jest w każdy piątek o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych pięknych i ważnych nabożeństwach pasyjnych.

2. Parafialne rekolekcje Wielkopostne będą w piątym tygodniu Wielkiego Postu tj. od 2 kwietnia. Nauki będzie głosił Ks. Jan Koclęga z Częstochowy.

3. Jak już słyszeliśmy w liście Metropolity w Krakowie zostały wyznaczone Kościoły Stacyjne na Wielki Post. Każdego dnia w wyznaczonym Kościele będzie msza św. pod przewodnictwem Biskupa, będzie to okazja dla Krakowian do przeżywania Wielkiego Postu. W naszym Kościele też będzie taka stacja, ale dopiero w sobotę przed niedziela Palmową. Wykaz kościołów Stacyjnych jest na stronie internetowej i na tablicy Ogłoszeń.

4. W Wielkim Poście apelujemy o roztropną pomoc biednym. Pomagać trzeba, ale lepiej, gdy wspieramy; Instytucje, Caritas czy Klasztory, które udzielają pomocy biednym i bezdomnym. Wtedy mamy pewność, że nasza ofiara została spożytkowana na rzeczywistą pomoc. W Krakowie sieć pomocy biednym jest bardzo duża… Pragniemy zaproponować taką dobrą formę pomocy biednym i bezdomnym. Siostry Felicjanki na ul. Smoleńsk 4 prowadzą Społeczną Kuchnie im. S. Samueli: Zamiast dawać żebrzącym pieniądze, które często przeznaczają na alkohol i narkotyki, można im wykupić talon na ciepły posiłek. Talon na Zupę kosztuje 1,50 zł, a na ciepłe Drugie danie 6,50 zł. Takie talony są do nabycia w naszej zakrystii lub kancelarii. I to jest rzeczywista pomoc, bo bezdomni nie muszą chodzić głodni. Dając im pieniądze, więcej im szkodzimy, niż pomagamy. Wszystkim parafianom i modlącym się w naszym kościele, dziękujemy za wrażliwe serce…Bóg zapłać. Każda zbiórka charytatywna spotyka się z wielkim zrozumieniem. Jeśli są to celowe, zgłoszone zbiorki, my wcześniej o tym informujemy z ambony. W innych przepadkach żebrzący często nas naciągają.

5. W zakrystii można się zapisać do Żywej Róży by włączyć się w modlitwę różańcową w Roku 100-tnej rocznicy Objawień w Fatimie. Zachęcamy..

6. Zapraszamy także chętnych do czytania Słowa Bożego w mszy św. w niedziele..

7. Na pierwszy tydzień i kolejne dni Wielkiego Postu, wszystkim życzymy Bożego Błogosławieństwa i dobrego wykorzystania tego szczególnego czasu łaski….. Szczęść Boże.

8. Jeśli ktoś w środę popielcową nie uczestniczył w obrzędzie posypania głowy popiołem, a chce przyjąć ten znak pokuty, prosimy podejść do ołtarza, tu księża będą posypywać głowy popiołem, poświęconym w środę popielcową.