PL

PL

1 Niedziela Wielkiego Postu

W najbliższą sobotę w Bazylice Mszę św. o godz. 11.00 będzie odprawiał. Ks. Arcybiskup Metropolita Marek Jędraszewski w czasie, której udzieli Posługi Lektora i Akolity klerykom Krakowskiego Seminarium Duchownego. Będzie to także okazja do modlitwy z Przełożonymi Seminarium o powołania do kapłaństwa i zakonu z naszej Archidiecezji.

1. Koronka do Bożego Miłosierdzia, dzisiaj jak zwykle o godz. 15.00, Później Msza św., a o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszej Bazylice jest w każdy piątek o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych pięknych i ważnych nabożeństwach pasyjnych.

2. W najbliższą sobotę w Bazylice Mszę św. o godz. 11.00 będzie odprawiał. Ks. Arcybiskup Metropolita Marek Jędraszewski w czasie, której udzieli Posługi Lektora i Akolity klerykom Krakowskiego Seminarium Duchownego. Będzie to także okazja do modlitwy z Przełożonymi Seminarium o powołania do kapłaństwa i zakonu z naszej Archidiecezji.

3. Parafialne rekolekcje Wielkopostne będą w piątym tygodniu Wielkiego Postu tj. od 18 marca. Nauki będzie głosił O. Fidelis Maciołek od OO. Bernardynów – Misjonarz Miłosierdzia.

4. W tym roku w Krakowie zostały wyznaczone Kościoły Stacyjne na Wielki Post. Każdego dnia w wyznaczonym Kościele będzie msza św. pod przewodnictwem Biskupa, będzie to okazja dla Krakowian do przeżywania Wielkiego Postu. W naszym Kościele też będzie taka stacja, ale dopiero w sobotę przed niedziela Palmową. Wykaz kościołów Stacyjnych jest na stronie internetowej i na tablicy Ogłoszeń.

5. Szczególnie w Wielkim Poście apelujemy o roztropną pomoc biednym. Pomagać trzeba, ale lepiej, gdy wspieramy; Instytucje, Caritas czy Klasztory, które udzielają pomocy biednym i bezdomnym. Wtedy mamy pewność, że nasza ofiara została spożytkowana na rzeczywistą pomoc. W Krakowie sieć pomocy biednym jest bardzo dobra… Pragniemy zaproponować formę pomocy biednym i bezdomnym: Siostry Felicjanki na ul. Smoleńsk 4 prowadzą Społeczną Kuchnie im. S. Samueli: Zamiast dawać żebrzącym pieniądze, które często przeznaczają na alkohol i narkotyki, można im wykupić talon na ciepły posiłek. Talon na ciepły posiłek, pierwsze i drugie 8.00 zł. Takie talony są do nabycia w naszej zakrystii lub kancelarii. I to jest rzeczywista pomoc, bo bezdomni przynajmniej nie chodzą głodni. Dając im pieniądze, więcej im szkodzimy, niż pomagamy. Wszystkim parafianom i modlącym się w naszym kościele, dziękujemy za wrażliwe serce… Bóg zapłać. Każda zbiórka charytatywna w naszym Kościele spotyka się z wielkim zrozumieniem. Tak było w ostatnią niedzielę – Akcja Humanitarna zbierała ofiary, czy w Środę Popielcową, jako nasza jałmużna postna na pomoc dla potrzebujących parafian… Jeśli są to celowe, charytatywne zbiorki, my wcześniej o tym informujemy z ambony. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za zaufanie i zrozumienie.

6. Zapraszamy Osoby chętne do czytania Słowa Bożego na Mszy św. w niedziele.

7. Na pierwszy tydzień i kolejne dni Wielkiego Postu, wszystkim życzymy Bożego Błogosławieństwa i dobrego wykorzystania tego szczególnego czasu łaski….. Szczęść Boże.

8. Jeśli ktoś w środę popielcową nie uczestniczył w obrzędzie posypania głowy popiołem, a chce przyjąć ten znak pokuty, prosimy podejść do ołtarza, tu księża będą posypywać głowy popiołem, poświęconym w środę popielcową.