PL

PL

1 Niedziela Wielkiego Postu

Koronka do Bożego Miłosierdzia, dzisiaj jak zwykle o godz. 15.00, później Msza św. i o godz.16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Kazania Pasyjne w tym roku będzie głosił ks. Jarosław Chlebda, od niedawna wikariusz naszej parafii.  Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszej Bazylice jest w każdy piątek o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych pięknych i ważnych nabożeństwach pasyjnych.

  1. Koronka do Bożego Miłosierdzia, dzisiaj jak zwykle o godz. 15.00, później Msza św. i o godz.16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Kazania Pasyjne w tym roku będzie głosił ks. Jarosław Chlebda, od niedawna wikariusz naszej parafii.  Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszej Bazylice jest w każdy piątek o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych pięknych i ważnych nabożeństwach pasyjnych.
  1. Rekolekcje Wiekopostne  dla Pedagogów, Wychowawców i Nauczycieli KRAKOWA będą w naszej Bazylie od /od 17 do 19 marca/.  Nauki rekolekcyjnebędzie głosił ks. prof. dr hab. Robert Woźniak z Papieskiego Uniwersytetu J.P.II. Dokładne informacje na plakatach i banerze przed naszym Kościołem.
  1. Parafialne rekolekcje będą w piątym tygodniu Wielkiego Postu tj. od 6 kwietnia. Będzie to Renowacja Misji, które przeżywaliśmy w ubiegłym roku. Nauki będą głosić  OO. Oblaci z Lublińca.
  1. Spotkanie Zespołu Charytatywnego będzie w czwartek o godz. 16.30 w Domu Katechetycznym. Wcześniej o godz. 15.00 w Kościele będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia w kaplicy całodziennej adoracji Najśw. Sakramentu. Zapraszamy Panie z Zespołu i Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się, przy naszej parafii, do pomocy charytatywnej samotnym i biednym.
  1. Wszystkim, którzy złożyli dzisiaj ofiarę na tacę na budowę  Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie Łagiewnikach, w imieniu Ks. Kardynała,  składamy serdeczne Bóg zapłać.
  1. Na pierwszy tydzień i kolejne dni Wielkiego Postu, wszystkim życzymy dobrego wykorzystania tego szczególnego czasu laski i Bożego Błogosławieństwa….. Szczęść Boże.
  1. Jeśli ktoś w środę popielcową nie uczestniczył w obrzędzie posypania głowy popiołem, a chce to uczynić, prosimy podejść  do ołtarza, tu księża będą posypywać głowy popiołem poświęconym w środę popielcową.