PL

PL

11 Niedziela Zwykła

W piątek zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i wychowawców na Mszę św. z okazji zakończenia Roku Szkolnego…

1. Dzisiaj jak zwykle Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, później Msza św. i nabożeństwo czerwcowe.

2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy
– we wtorek św. Romualda, opata
– w środę Bł. Ks. Władysława Bukowińskiego, kapłana. To jest drugie liturgiczne wspomnienie po beatyfikacji, która miała miejsce we wrześniu 2016 roku w Kazachstanie.
– w czwartek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
Wszystkim solenizantom i solenizantkom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

3. W piątek zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i wychowawców na Mszę św. z okazji zakończenia Roku Szkolnego: o godz. 8.00 – Msza św. dla Gimnazjalistów i młodzieży Licealnej z ul. Basztowej i z Rynku Kleparskiego. O godz. 10.00 będzie Msza św. dla Młodzieży z X LO. Szkoła Katolicka im św. Rodziny z Nazaretu z ul. Pędzichów gromadzi się na Mszy św. o godz. 11.00. Zachęcamy, aby dzieci i młodzież na zakończenie Roku Szkolnego przystąpiły do Spowiedzi świętej. Spowiadamy codziennie na mszach św. od godz. 6.00 – 9.30 i wieczorem od 18.30 – 19.00

4. Dzieciom młodzieży życzymy udanych wakacji. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, życzymy dobrego wypoczynku. Niech to będzie wypoczynek z Bogiem. Jako katolicy pamiętajmy w czasie wakacji o modlitwie każdego dnia, o Mszy św. w każdą niedzielę – to jest recepta na udane wakacje. Nawzajem obdarzajmy się życzliwością i dobrem. Wzajemna miłość i szacunek niech będą potwierdzeniem naszej wiary.

5. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i wypoczynku w gronie rodzinnym, oraz błogosławieństwa Bożego na cały tydzień. Szczęść Boże.