PL

PL

11 Niedziela Zwykła

Od jutra na placu przed kościołem pojawią się Parkingowi, którzy będą pilnować porządku przy parkowaniu samochodów. Pragniemy wyjaśnić i podkreślić, że  wszyscy udający się do bazyliki  na mszę św. lub na  modlitwę w niedzielę i w dni powszednie, a także interesanci do kancelarii, czy goście do księży, mają wjazd wolny jak do tej pory bezpłatny, zabierają  tylko zieloną kartę wjazdową od parkingowego. Natomiast osoby, które przybywają do Centrum Miasta: do pracy, do urzędów, sklepów,  będą musieli zapłacić za parkowanie, tak jak to już jest prawie na każdej ulicy w Centrum Krakowa. Każdy rozumie, że utrzymanie parkingu jest kosztowne. Do tej pory tylko na naszym placu przed kościołem było bezpłatne parkowanie i dlatego ostatnio,  miejsca parkingowe były oblegane, co stwarzało bałagan i brak porządku. Po konsultacji z księżmi i wielu osobami oraz z Parafialną Radą Duszpasterską podejmujemy próbę uporządkowania sytuacji na parkingu. Mamy nadzieję, że spotka się to z życzliwym odbiorem  dla dobra nas wszystkich. Gdyby okazało się, że jest jakiś dochód, po odliczeniu kosztów utrzymania parkingu, i zapłaceniu podatku VAT, to w całości przeznaczymy taką kwotę na cele charytatywne. Mamy jeszcze prośbę do przyjeżdzających w niedzielę na Msze św. aby po Mszy św. nie zostawiać samochodów na placu kościelnym, bo w ten sposób utrudniamy parkowanie przybywającym na następne Msze św….. Jeśli ktoś zostawia samochód w niedziele na placu przed kościołem, to musi się liczyć z tym, że parkingowi będą domagać się opłaty za dodatkowy czas parkowania. Wspominamy o tym, gdyż na terenie Miasta, w niedziele,  niektóre miejsca do parkowania są bezpłatne.

  1. Dzisiaj,  jak zwykle o 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia. Po mszy św. o godz. 15.15 nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa. W ciągu tygodnia zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe po wieczornej Mszy św.

  2. W liturgii wspominamy:  w poniedziałek – św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika, w piątek – św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

  3. W czwartek o 15.30 Msza św. z udziałem Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy. Po Mszy św. spotkanie w salce.

  4. Dzisiaj Dzieci ze świetlicy zbierają dobrowolne ofiary na dofinansowanie wyjazdu wakacyjnego. Dzieci, w ciągu całego roku spotykają się w świetlicy środowiskowej przy ul. Warszawskiej 11, którą prowadzą Siostry Miłosierdzia. Tam dzieci mogą zjeść ciepły posiłek, skorzystać z pomocy w odrabianiu lekcji i zgodnie ze swoim zainteresowaniem rozwijać swoje zdolności. Dzisiaj przed naszym kościołem jest kiermasz pamiątek wykonanych przez dzieci i młodzież ze świetlicy w ramach zajęć. Uzyskany dochód zostanie przeznaczony na wyjazd wakacyjny. Siostry i dzieci składają serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom. Bóg Zapłać.

  5. Od jutra na placu przed kościołem pojawią się Parkingowi, którzy będą pilnować porządku przy parkowaniu samochodów. Pragniemy wyjaśnić i podkreślić, że  wszyscy udający się do bazyliki  na mszę św. lub na  modlitwę w niedzielę i w dni powszednie, a także interesanci do kancelarii, czy goście do księży, mają wjazd wolny jak do tej pory bezpłatny, zabierają  tylko zieloną kartę wjazdową od parkingowego. Natomiast osoby, które przybywają do Centrum Miasta: do pracy, do urzędów, sklepów,  będą musieli zapłacić za parkowanie, tak jak to już jest prawie na każdej ulicy w Centrum Krakowa. Każdy rozumie, że utrzymanie parkingu jest kosztowne. Do tej pory tylko na naszym placu przed kościołem było bezpłatne parkowanie i dlatego ostatnio,  miejsca parkingowe były oblegane, co stwarzało bałagan i brak porządku. Po konsultacji z księżmi i wielu osobami oraz z Parafialną Radą Duszpasterską podejmujemy próbę uporządkowania sytuacji na parkingu. Mamy nadzieję, że spotka się to z życzliwym odbiorem  dla dobra nas wszystkich. Gdyby okazało się, że jest jakiś dochód, po odliczeniu kosztów utrzymania parkingu, i zapłaceniu podatku VAT, to w całości przeznaczymy taką kwotę na cele charytatywne. Mamy jeszcze prośbę do przyjeżdzających w niedzielę na Msze św. aby po Mszy św. nie zostawiać samochodów na placu kościelnym, bo w ten sposób utrudniamy parkowanie przybywającym na następne Msze św….. Jeśli ktoś zostawia samochód w niedziele na placu przed kościołem, to musi się liczyć z tym, że parkingowi będą domagać się opłaty za dodatkowy czas parkowania. Wspominamy o tym, gdyż na terenie Miasta, w niedziele,  niektóre miejsca do parkowania są bezpłatne.

  6. W tyle kościoła jest do nabycia wakacyjny numer Gazetki CHIT w cenie 1,50. – Bieżąc informacje z życia kościoła. W prezencie obrazek na Rok Wiary.

  7. Wszystkim życzymy  błogosławieństwa Bożego na cały tydzień. Szczęść Boże!