PL

PL

12 Niedziela Zwykła

W najbliższy piątek zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i wychowawców na Msze  św. z okazji zakończenia Roku Szkolnegoo godz. 8.00 – Msza św. dla Gimnazjalistów. O godz. 9.00 –  Szkoła Katolicka im św. Rodziny z Nazaretu z ul. Pędzichów.  Msza św. dla młodzieży z Liceów i Techników o godz. 10.00. Zachęcamy, aby  dzieci i młodzież na zakończenie Roku Szkolnego przystąpiły do Spowiedzi świętej. Spowiadamy codziennie na mszach św. od godz. 6.00 – 9.30 i wieczorem od 18.30.

  1. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Nabożeństwo Czerwcowe dzisiaj  po mszy św. o 15.15. W tygodniu nabożeństwa są wieczorem po Mszy św..
  1. Dzisiaj łączymy się w modlitwie ze zgromadzonymi w Sanktuarium Błogosławionego Jana Pawła II w Łagiewnikach. O godz. 10.00 Uroczysta Msza św. z udziałem Episkopatu Polski, w czasie której będzie poświęcenie górnej świątyni w Sanktuarium. Jest to także Msza św. dziękczynna w 50 rocznicę święceń Kapłańskich kapłanów wyświęconych 1963 roku . Wśród nich jest Ks. Kardynała Stanisław Dziwisz  Metropolita Krakowski  i Ks. Bp Jan Zając. Ks. Kardynałowi i wszystkim Złotym Jubilatom składamy serdeczne gratulacje i życzenia. Niech Chrystus Najwyższy Kapłan obdarza zdrowiem i błogosławieństwem na dalsze lata w służbie Bogu, Kościołowi i ludziom.
  1. Jutro Uroczystość  Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia…. Szczególną modlitwą, już dzisiaj, otaczamy zmarłego ks. Prałata Jana Czyrka. Niech święty Patron wyprosi Mu wieczne zbawienie.
  1. W kaplicy św. Anny, gdzie w krypcie pochowany jest Ks. Prałat Czyrek została założona tablica nagrobna informująca o pochówku Ks. Prałata w tym miejscu. Bardzo prosimy,  aby nie zapalać zniczy w kaplicy pod tablicą. Znicze można zapalać na zewnątrz bazyliki przy krzyżu cmentarnym. Wchodząc do bazyliki krzyż po prawej stronie.
  1. W czwartek liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek św. Ireneusza, biskupa i męczennika.
  1. W sobotę 29 czerwca wypada Uroczystość św. Apostołów Piotra I Pawła. Przed południem Msze św. od 6.00– 8.00 co pół godziny, a o godz. 8.00, 9.00 i 18.30 z kazaniem.
  1. W najbliższy piątek zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i wychowawców na Msze  św. z okazji zakończenia Roku Szkolnego: o godz. 8.00 – Msza św. dla Gimnazjalistów. O godz. 9.00 –  Szkoła Katolicka im św. Rodziny z Nazaretu z ul. Pędzichów.  Msza św. dla młodzieży z Liceów i Techników o godz. 10.00. Zachęcamy, aby  dzieci i młodzież na zakończenie Roku Szkolnego przystąpiły do Spowiedzi świętej. Spowiadamy codziennie na mszach św. od godz. 6.00 – 9.30 i wieczorem od 18.30.
  1. Bardzo dziękujemy za życzliwe zrozumienie i przyjęcie nowej formy parkowania na placu kościelnym. W tym tygodniu był porządek i ład. Nikt nie ucierpiał z tego powodu. Wszyscy interesanci przybywający do kancelarii i na modlitwę do bazyliki mogą teraz swobodnie zaparkować. Panowie parkingowi pilnują porządku. Wszystkim wyrażamy wdzięczność. Bóg zapłać. Ponawiamy jeszcze prośbę, aby w niedziele nie zostawiać samochodów na parkingu, aby przybywający na następne Msze św. mogli swobodnie wjechać na plac kościelny.
  1. Dzieciom młodzieży życzymy udanych wakacji. Wszystkim wyjeżdżającym  na urlopy, życzymy dobrego wypoczynku. Niech to będzie wypoczynek z Bogiem. Jako katolicy pamiętajmy w czasie wakacji o modlitwie każdego dnia, o Mszy św. w każdą niedzielę. Nawzajem obdarzajmy się  życzliwością i dobrem. Wzajemna miłość i szacunek niech będą potwierdzeniem naszej wiary.

Wszystkim, na wakacje życzymy Szczęść Boże.