PL

PL

13 Niedziela Zwykła

Dokładnie za miesiąc, w Krakowie rozpoczną się Światowe Dni Młodych…

1. Dzisiaj jak zwykle Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, Nabożeństwo czerwcowe będzie po mszy św. o 15.15.

2. W najbliższą środę Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. W naszym kościele, Msze św. rano od 6.00, jak w każdym dniu. Uroczyste Msze św. z kazaniem będą o godz. 8.00, 9.00 i wieczorem o 18.30. Zachęcamy wszystkich, aby w tym dniu, uczestniczyć we Mszy św.

3. W tym tygodniu Pierwszy Piątek miesiąca lipca. Msze wotywne do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 8.00, 17.00 i 18.30. Okazja do spowiedzi w piątek od 6.00 do 9.30 i wieczorem od godz. 17.00.
Od pierwszego lipca, w okresie wakacji, w ciągu tygodnia nie będzie Mszy św. o 6,30 i 7.30. Pozostałe Msze św. bez zmian.

4. W I piątek, kapłani będą odwiedzać Chorych w domu z sakramentami świętymi.. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

5. W Pierwsza Sobotę jak zwykle Msza św. i na nabożeństwo do Matki Bożej o godz. 8.00. Zapraszamy rodziny i małżeństwa, które oczekują na narodzenie swojego dziecka.

6. w piątek po wieczornej Mszy św. wystąpi nasz Chór LEGE ARIS I Chór TRINITY CHAPEL CHOIR z Oxfordu.

7. Jest możliwość bezpłatnego badania słuchu. Bliższe informacje podane są na plakatach przy wejściu do kościoła.

8. Dokładnie za miesiąc, w Krakowie rozpoczną się Światowe Dni Młodych całego Świata. Prosimy o modlitwę w tej intencji i o dobrą pogodę na ten czas. Dziękujemy wszystkim, którzy już zdecydowali się przyjąć młodzież w swoich rodzinach. Na terenie naszej parafii na noclegach, w Szkołach i u Rodzin będzie przebywało ok. 650 Młodzieży. U nas gospodarzami będzie Ekumeniczna Grupa CHEMIN NEUF czyt. /Szeme-Nef/ z Francji i innych Krajów Świata. W ostatnim tygodniu, od 26 lipca w naszej Bazylice będą nabożeństwa i katechezy w języku francuskim. Festiwal Młodych będzie na estradzie wybudowanej na parkingu przy plebanii. W ogrodzie będą Kaplice Modlitwy, Adoracji i Skupienia…Mamy nadzieję, że w Krakowie będzie wielkie Święto Wiary Młodych. Więcej informacji i szczegółów będziemy podawać na bieżąco….. Gdyby ktoś jeszcze mógł przyjąć młodych pielgrzymów na nocleg, to bardzo prosimy o zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii…

9. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, życzymy dobrego wypoczynku. Dzieciom młodzieży życzymy udanych wakacji. Niech to będzie wypoczynek z Bogiem. Jako katolicy pamiętajmy w czasie wakacji o modlitwie każdego dnia, o Mszy św. w każdą niedzielę. Nawzajem obdarzajmy się życzliwością i dobrem. Wzajemna miłość i szacunek niech będą potwierdzeniem naszej wiary.
Wszystkim, na wakacje życzymy Szczęść Boże.