13 Niedziela Zwykła

W poniedziałek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

1. Dzisiaj o godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia I nabożeństwo czerwcowe, a o godz. 15.15 Msza Św.

2. W poniedziałek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze od 6.00 do 8.00, co pół godziny. Uroczyste msze św. z kazaniem będą o godz. 8.00, 9.00, 11.00 i 18.30. Składka w Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła przeznaczona jest na tzw. „świętopietrze”, czyli potrzeby Stolicy Apostolskiej.

3. Jutro swoje imieniny obchodzą: Ks. dr Piotr Studnicki, wykładowca na Uniwersytecie Papieskim, Ks. dr Paweł Gałuszka także wykładowca i dyrektor Wydziału Rodzin i ks. Paweł Rybski, Ekonom w Kurii Metropolitalnej. Księża mieszkają u nas i pomagają w duszpasterstwie w naszej parafii…serdecznie im za to dziękujemy. Imieniny obchodzi także Pan Organista Paweł Rymarczyk. Wszystkim drogim Solenizantom życzymy obfitości Bożych łask oraz opieki swoich patronów. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkie solenizantki i solenizantów tego tygodnia.

4. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
– we wtorek ostanie nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa
– w piątek Liturgiczne Święto – św. Tomasza Apostoła.
– w sobotę rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej na Wawelu.

5. W tym tygodniu I Piątek miesiąca lipca. Msze św. z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 8.00. wieczorem o godz. 18.30. Okazja do spowiedzi rano od 6.00 do 9.30. i wieczorem od 18.00 do 19.00.

6. W I sobotę miesiąca, Msza św. oraz Nabożeństwo Wynagradzające do Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 9.00. Tradycyjnie zapraszamy także rodziny, które oczekują na narodzenie dziecka i te małżeństwa, które modlą się o dar potomstwa w rodzinie. W sobotę po Nabożeństwie zmiana tajemnic żywego Różańca.

7. W sobotę księża odwiedzą chorych w domu z Sakramentami Świętymi. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii i w kancelarii.

8. W miesiącach wakacyjnych – lipcu i sierpniu – w dni powszednie nie będzie Mszy św. o 6.30 i o 7.30. Pozostałe Msze św. bez zamian.

9. Ks. Arcybiskup Metropolita prosi o zorganizowanie pomocy dla poszkodowanych przez nawałnice, wichury i burze. Przed tygodniem ucierpieli mieszkańcy Łapanowa j sąsiednich Miejscowości i Gmin. W przyszłą niedzielę 5 lipca będzie zbiórka do puszek na pomoc dla poszkodowanych rodzin i parafii w naszej Archidiecezji.

10. Wszystkim odpoczywającym, wybierającym się na wakacje i urlopy, parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.