14 Niedziela Zwykła

13 lipca w najbliższą sobotę będzie kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszamy na Mszę św. z kazaniem o godz. 18.30, a później procesja z Figurką Matki Bożej Fatimskiej.

1. Dzisiaj o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i zakończenie adoracji. O godz. 15.15 jak zwykle msza św.

 

2. W tym tygodniu wspominamy:
– we poniedziałek św. Jana z Dukli, prezbitera
– w czwartek Święto św. Benedykta, opata patrona Europy. W tym dniu spełniając zwykłe warunki możemy zyskać odpust zupełny z racji Roku Wiary. Pamiętajmy także o modlitwie za emerytowanego papieża Benedykta XVI.
– w piątek św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
– w sobotę – śww. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

 

3. 13 lipca w najbliższą sobotę będzie kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszamy na Mszę św. z kazaniem o godz. 18.30, a później procesja z Figurką Matki Bożej Fatimskiej.

 

4. Bardzo dziękujemy Ks. kapelanowi ks. Jackowi Krzemieniowi ze wspólnoty „Chleb życia” z Archidiecezji Warszawskiej za wygłoszone dzisiaj Słowo Boże w naszej Bazylice. Jak słyszeliśmy wspólnota ta zajmuje się ludźmi bezdomnymi, chorymi i opuszczonymi. Dzisiaj przed kościołem są rozprowadzane wyroby wykonane przez członków tej wspólnoty i są zbierane ofiary na pomoc, by taka wspólnota mogła nadal pomagać najbardziej potrzebującym.

 

5. W tym tygodniu w modlitwach polecajmy przebywających na wakacjach, szczególnie dzieci i młodzież. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego wypoczynku. Szczęść Boże