PL

PL

16 Niedziela Zwykła

W najbliższą w sobotę 23 lipca w naszym Kościele przed Mszą św. godz. 9.00, uroczyście powitamy Krzyż i ikonę Salus Populi Romani…

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a potem Msza św.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominali:
– w środę bł. Czesława, prezbitera
– w piątek św. Marii Magdaleny
– w sobotę św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

3. Od dziś do przyszłej niedzieli z racji tygodnia św. Krzysztofa będziemy modlili się w intencji, o bezpieczeństwo kierowców i pasażerów. Natomiast w sobotę oraz w przyszłą niedzielę po mszach św. będzie poświęcenie pojazdów mechanicznych. W ramach akcji „Niesiemy Miłosierdzie Drogami Świata” organizowanej przez MIVA Polska przy Episkopacie Polski przez wpłacenie 1 grosza za szczęśliwie przejechany kilometr będziemy mogli wesprzeć zakup środków transportu dla Misjonarzy. Szczegóły akcji są na plakacie przy wejściu do kościoła. Ofiary na pomoc dla Misjonarzy można składać w skarbonce za ławkami..

4. Jak już wiemy w naszej parafii będziemy gościć w czasie ŚDM, młodzież w większości z Francji, z modlitewnej Grupy Chmin Neuf. Młodzież, z tej grupy będzie organizowała przy naszym Kościele, różne spotkanie i modlitwy w czasie ŚDM, które rozpoczną się w przyszłym tygodniu od wtorku 26 lipca. Więcej informacji na temat tych spotkań podamy w przyszłą niedzielę, a Woluntariusze i Komitet Parafialny ŚDM będą pełnić dyżur i informować rodziny…. Od przyszłego poniedziałku nie będzie wjazdu na teren Placu Kościelnego nie będzie możliwości parkowania samochodów. Program nabożeństw od przyszłego poniedziałku będzie trochę zmieniony, ale dokładne informacje podamy za tydzień w niedzielę..

5. Dobiega końca peregrynacja ZNAKÓW ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY. Te znaki to inaczej INSYGNIA – Drewniany Krzyż wykonany w 1983 r i Ikona Matki Bożej – Salus Populi Romani, które wędrowały w tym roku z Rzymu do wszystkich Diecezji w Polsce, a teraz, przed otwarciem ŚDM dotarły do Krakowa. W najbliższą w sobotę 23 lipca w naszym Kościele przed Mszą św. godz. 9.00, uroczyście powitamy te INSYGNIA. Później po Mszy św. do godz. 12.00 będzie możliwość adoracji i modlitwy….Po południu Znaki ŚDM będą przeniesione do Domu Sióstr Miłosierdzia przy ul. Warszawskiej 8, oraz do Sióstr Nazaretanek, a później Znaki przejmą Siostry Córki Bożej Miłości na ul. Pędzichów. Zakończenie peregrynacji będzie w Kościele Księży Misjonarzy na ul. św. Filipa, na Mszy św. o godz. 17.30.

6. Podajemy kilka Informacji dotyczących biletów na ŚDM. Bilety w sektorach są rezerwowane dla Młodzieży zarejestrowanej na ŚDM. Będzie też możliwe wejście na uroczystości bez biletów na Błonia Krakowskie, gdzie we wtorek 26 lipca będzie Msza św. na rozpoczęcie ŚDM, w czwartek na powitanie Ojca św. i w piątek na Drogę Krzyżową. W zakrystii można otrzymać bilety do Sanktuarium św. Jana Pawła II na Mszę św. z Kapłanami i Osobami życia konsekrowanego na sobotę 30 lipca, a także na niedziele 31 lipca na Campus Misericordiae w Brzegach k. Wieliczki. Bilety do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia można odbierać w Domu Duszpasterskim na ul. św. S.Faustyny obok Sanktuarium w Łagiewnikach. Komitet Organizacyjny ŚDM informuje, ze wszystkie Bilety – Wejściówki są bezpłatne.. Bilety będą rozdawane tylko tym, którzy rzeczywiście chcą wziąć dział w Uroczystościach ŚDM!! PROSIMY…, szczególnie w tych dniach…., o modlitwę, o Boże Błogosławieństwo dla Organizatorów i Uczestników ŚDM.

7. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia, a solenizantom i solenizantkom opieki swoich patronów. Szczęść Boże.


Oficjalny program wizyty papieża Franciszka w Polsce podczas
Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016
Kraków − Jasna Góra − Auschwitz: 27−31 lipca 2016

Środa, 27 lipca
16.00 − Przylot na Lotnisko Międzynarodowe im. św. Jana Pawła II Kraków-Balice
CEREMONIA POWITANIA
17.00 − Przyjazd na Wawel
SPOTKANIE Z WŁADZAMI I Z KORPUSEM DYPLOMATYCZNYM
17.40 − Wizyta kurtuazyjna u Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
18.30 − Katedra na Wawelu – spotkanie z biskupami polskimi
– cicha modlitwa przy Konfesji św. Stanisława, gdzie są wystawione też relikwie św. Jana Pawła II.
Uczczenie Najświętszego Sakramentu w kaplicy za ołtarzem.
– przemówienie Ojca Świętego
WIECZOREM: PAŁAC ARCYBISKUPÓW KRAKOWSKICH
Po kolacji Ojciec Święty pokaże się w Oknie Papieskim, aby powitać wiernych zebranych na placu przed Pałacem Arcybiskupów Krakowskich

Czwartek, 28 lipca
7.40 − Przejazd do Balic, wraz z zatrzymaniem się w klasztorze sióstr Prezentek
– przy wejściu do Kaplicy Świętych Jana Chrzciciela i Jana Apostoła będą zgromadzone siostry tej Wspólnoty i uczniowie szkół prowadzonych przez Siostry, wspólna modlitwa w ciszy
9.45 – Przyjazd do klasztoru jasnogórskiego
Modlitwa w Kaplicy Cudownego Obrazu
10.30 – Msza święta z okazji 1050. Rocznicy Chrztu Polski
Msza Święta jest wydarzeniem o znaczeniu ogólnopolskim, w ramach Roku Jubileuszowego 1050. Rocznicy Chrztu Polski.
Obszar Sanktuarium może pomieścić około 300 tysięcy wiernych. Mszę koncelebrują biskupi i liczni polscy kapłani, w obecności Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i najwyższych władz kraju.
17.00 – Przekazanie kluczy do Krakowa i przejazd tramwajem na Błonia.
Na placu przed Pałacem Arcybiskupów Krakowskich Prezydent Krakowa przekazuje klucze do miasta Ojcu Świętemu. W tramwaju na Błonia papieżowi będzie towarzyszyć młodzież niepełnosprawna.
17.15 – Przyjazd na Błonia
Przejazd papamobile między wiernymi. Oczekuje się około 600 tysięcy młodych ludzi.
17.30 – CEREMONIA POWITANIA (ok. 1,5 godziny) Po kolacji Ojciec Święty ukaże się w Oknie Papieskim, pozdrawiając wiernych zebranych na placu.

Piątek, 29 lipca 2016
7.00 – Msza święta prywatna w kaplicy Pałacu Arcybiskupów Krakowskich
9.30 – WIZYTA W AUSCHWITZ
W tym roku przypada 75. rocznica męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Kolbego.
Ojciec Święty udaje się pieszo na teren byłego obozu koncentracyjnego, przechodząc sam przez bramę wejściową. Przy wejściu na dziedziniec bloku 11 Ojciec Święty spotka się indywidualnie z 15 osobami ocalałymi z obozu. Modlitwa prywatna w celi męczeństwa Ojca Kolbego.
10.30 – WIZYTA W OBOZIE BIRKENAU
Ojciec Święty przejeżdża samochodem od głównej bramy wejściowej obozu, wzdłuż linii kolejowej, aż do placu przed Międzynarodowym Pomnikiem Ofiar Obozu, gdzie zgromadzonych jest około 1000 gości. Zatrzymuje się na cichą modlitwę przed pomnikiem.
Indywidualne spotkanie z 25 „Sprawiedliwymi wśród Narodów Świata”. Przemówienie Ojca Świętego.
16.30 – Przyjazd do Prokocimia
WIZYTA W UNIWERSYTECKIM SZPITALU DZIECIĘCYM
Szpital, jeden z najważniejszych w Polsce, leczy każdego roku około 30000 dzieci hospitalizowanych jak i 200 000 w trybie ambulatoryjnym.
W holu jest zgromadzonych około 50 chorych dzieci z rodzicami.
Przemówienie Ojca Świętego.
Prywatna wizyta w wybranych miejscach szpitalnego oddziału ratunkowego na parterze, w towarzystwie dyrektora i rodziców. Modlitwa w kaplicy szpitalnej.
18.00 – Droga Krzyżowa z udziałem młodzieży na krakowskich Błoniach
Na zakończenie Drogi Krzyżowej Ojciec Święty wygłasza krótkie przemówienie.
Po kolacji Papież Franciszek ukaże się w Oknie Papieskim, pozdrawiając wiernych zebranych na placu.

Sobota, 30 lipca 2016
8.30 – WIZYTA W SANKTUARIUM BOŻEGO MIŁOSIERDZIA W ŁAGIEWNIKACH
Kaplica Świętej Faustyny Kowalskiej. Obecne będą siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia oraz dziewczęta, którymi zakonnice się opiekują. Modlitwa w kaplicy przed grobem św. Faustyny.
8.45 – Przejazd papamobile do Bazyliki Bożego Miłosierdzia
9.00 – Przejście przez Bramę Miłosierdzia
Ojciec Święty wchodzi do Sanktuarium przez Bramę Miłosierdzia.
9.15 – Liturgia Pojednania z udziałem młodzieży
Ojciec Święty spowiada pięciu młodych ludzi w językach: włoskim, hiszpańskim i francuskim. Papież Franciszek jest trzecim – po św. Janie Pawle II i Benedykcie XVI – papieżem, który nawiedza Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, ale pierwszym, który w nim będzie spowiadał.
10.30 – Msza święta w Sanktuarium św. Jana Pawła II z kapłanami, osobami konsekrowanymi i seminarzystami z Polski. W Sanktuarium znajduje się około 2 tysięcy osób: kapłanów, zakonników, zakonnic, osób konsekrowanych i seminarzystów z Polski. 5 tysięcy osób będzie mogło uczestniczyć we Mszy św. na rozległym placu przed świątynią.
13.00 – Obiad z młodzieżą
Ojciec Święty zje obiad z Kardynałem Arcybiskupem Krakowskim, z tłumaczem i 12 przedstawicielami młodzieży z różnych krajów: jednym chłopcem i jedną dziewczyną z każdego kontynentu, oraz z chłopcem i dziewczyną z Polski.
19.00 – Przyjazd na CAMPUS MISERICORDIAE
Przejście przez Bramę Świętą z pięcioma przedstawicielami młodzieży
19.30 – Czuwanie modlitewne z młodzieżą

Niedziela, 31 lipca 2016
8.45 – Przyjazd na Campus Misericordiae,
Błogosławieństwo dwóch budynków Caritas: Domu Miłosierdzia dla osób ubogich i starszych oraz Domu Chleba – magazynu z żywnością dla potrzebujących. Przejazd wśród wiernych.
10.00 – Msza Święta Posłania na zakończenie Światowych Dni Młodzieży
Rozesłanie młodych świadków Bożego Miłosierdzia. Ogłoszenie miejsca i roku kolejnych Światowych Dni Młodzieży.
17.00 – Przyjazd do Tauron Arena na spotkanie z wolontariuszami ŚDM oraz Komitetem Organizacyjnym ŚDM Kraków 2016 i Dobroczyńcami spotkania młodych całego świata
18.15 – Przyjazd do Balic
(część wojskowa). CEREMONIA POŻEGNANIA OJCA ŚWIĘTEGO