PL

PL

16 Niedziela Zwykła

W czwartek świętych Joachima i Anny Rodziców NMP.

1. Jak w każdą niedziele, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a później Msza św.

2. Dziś z racji tygodnia św. Krzysztofa modlimy się w intencji, o bezpieczeństwo kierowców i pasażerów. Po Każdej Mszy św. będzie poświęcenie pojazdów mechanicznych. W ramach akcji organizowanej przez MIVA Polska przy Episkopacie Polski, w tym roku pod hasłem „Z mocą Ducha św. niesiemy Chrystusa”, są zbierane ofiary – 1 grosz za szczęśliwie przejechany kilometr, w ten sposób wspieramy zakup środków transportu dla Misjonarzy. Ofiary w naszym Kościele, na pomoc dla Polskich Misjonarzy można składać w dużej skarbonce za ławkami….

3. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominali:
– w poniedziałek liturgiczne św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
– we wtorek wspomnienie św. Kingi dziewicy
– w środę liturgiczne święto św. Jakuba Apostoła
– w środę wspominamy także św. Krzysztofa patrona kierowców
– w czwartek świętych Joachima i Anny Rodziców NMP.
W czwartek suma odpustowa w Kolegiacie św. Anny o godz. 19.30.

4. Wszystkich solenizantów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i będziemy polecać w modlitwie. Szczególnie składamy życzenia Ks. Krzysztofowi Wilkowi Dyrektorowi Szkoły Katolickiej na ul. Pędzichów. Ks. Doktorowi dziękujemy także za wszelka pomoc w duszpasterstwie w naszej parafii. Niech św. Krzysztof wyprasza potrzebne łaski i prowadzi drogami świętości. Szczęść Boże …

5. W ramach obchodów 50-lecia ogłoszenia encykliki Humane Vitae błogosławionego papieża Pawła VI, Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie organizuje PIKNIG RODZINNY pod Oknem Papieskiem na ul. Franciszkańskiej 3.
Będzie to okazja do spotkania i wspólnej zabawy Rodzin z dziećmi. Imprezę poprowadzi profesjonalny wodzirej. Będą różne atrakcje dla dzieci, a także śpiewy zespołów dziecięcych. Przewidziany jest także konkurs dla rodzin, w którym są do wygrania cenne nagrody. Rodziny, które chcą wziąć udział w losowaniu nagród muszą wcześniej zarejestrować się w Wydziale Duszpasterstwa Rodzin. Zapraszamy w najbliższą środę 25 lipca, w godz. 17.00 – 19.00 pod Okno Papieskie.

6. W modlitwie pamiętajmy w intencji wszystkich wypoczywających na wakacjach i urlopach, o kierowcach i podróżujących. Szczególnie modlimy się o szczęśliwe powroty do domu.