PL

PL

16 Niedziela Zwykła

23 lipca w Rio de Janeiro ruszają kolejne Światowe Dni Młodzieży z Ojcem św. Franciszkiem. Od 27 do 28 lipca Ruch Apostolstwa Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej zaprasza do Łagiewnik na Światowe Dni Młodzieży pod Wawelem czyli „Rio w Krakowie”.

Informujemy, że zapisy na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy   odbywać się będą od 1 – 5 sierpnia w bazach poszczególnych Wspólnot. Można także zapisać się w dniu wyjścia Pielgrzymki, lub na trasie (dotyczy osób dołączających się do Pielgrzymki).

Zapisy dla naszego rejonu w Bazie Pielgrzymki II Członu przy Kolegiacie św. Anny w Krakowie.

 

W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominali:

– w poniedziałek św. Marii  Magdaleny

– we wtorek  św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy

– we środę św. Kingi, dziewicy

– w czwartek śww. Jakuba Apostoła i Krzysztofa

–  w piątek śww. Joachima i Anny rodziców NMP

 

W czwartek ks. dr Krzysztof Wilk dyrektor Wydziału Katechetycznego i katolickiej szkoły im. Św. Rodziny z Nazaretu przy ul. Pędzichów, który mieszka i posługuje w naszej parafii będzie czcił swojego patrona św. Krzysztofa. Życzymy ks. Krzysztofowi wszelkich łask oraz opieki Bożej.

 

23 lipca w Rio de Janeiro ruszają kolejne Światowe Dni Młodzieży z Ojcem św. Franciszkiem. Od 27 do 28 lipca Ruch Apostolstwa Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej zaprasza do Łagiewnik na Światowe Dni Młodzieży pod Wawelem czyli „Rio w Krakowie”.

 

Dziś z racji rozpoczęcia tygodnia św. Krzysztofa po każdej mszy św. na placu przy kościele święcimy pojazdy mechaniczne i kierowców. Jak informowaliśmy w ubiegłą niedzielę  w ramach akcji „Niesiemy Chrystusa na drogach świata” organizowanej przez MIVA Polska przy  Episkopacie Polski przez wpłacenie  1 grosza za przejechany kilometr wspieramy zakup środków transportu dla misjonarzy. Puszka z podpisem na złożenie ofiary znajduje się na końcu kościoła, a szczegóły akcji na plakacie przy wejściu do kościoła.

 

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia, a solenizantom  opieki swoich patronów.