17 Niedziela Zwykła

W środę, czwartek i piątek nie będzie Mszy św. o godz. 9.00, a w środę wieczorem nie będzie Mszy św. o godz. 18.30.

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a później Msza św.

2. Dziś z racji tygodnia św. Krzysztofa modlimy się w intencji, o bezpieczeństwo kierowców i pasażerów. Po Każdej Mszy św. będzie poświęcenie pojazdów mechanicznych. W ramach akcji „Niesiemy Miłosierdzie Drogami Świata” organizowanej przez MIVA Polska przy Episkopacie Polski. są zbierane ofiary – 1 grosz za szczęśliwie przejechany kilometr, w ten sposób wspieramy zakup środków transportu dla Misjonarzy. Ofiary na pomoc dla Misjonarzy można składać w skarbonce za ławkami..

3. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominali:
– w poniedziałek liturgiczne święto św. Jakuba Apostoła
– we wtorek świętych Joachima i Anny Rodziców NMP.
– w piątek św. Marty

4. Wszystkich solenizantów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i będziemy polecać w modlitwie. Szczególnie składamy życzenia Ks. Krzysztofowi Wilkowi Dyrektorowi Szkoły Katolickiej na ul. Pędzichów a zarazem Dyrektorowi Wydziału katechetycznego w Kurii Metropolitalnej, który mieszka i także pomaga w duszpasterstwie w naszej parafii. Ks. Doktorowi życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej, a św. Krzysztof niech prowadzi drogami świętości. Szczęść Boże …

5. Od wtorku rozpoczynają się ŚDM W KRAKOWIE. To wielkie wydarzenie dla młodych, a szczególnie dla mieszkańców Krakowa. Mamy nadzieje, że te dni, dla gości z całego świata i nas wszystkich, będą okazją do świadectwa i przeżycia jedności w wierze. Już we wtorek Msza św. na rozpoczęcie będzie na Krakowskich Błoniach o godz. 17.30… W środę powitanie Ojca św. Franciszka, w piątek Krzyżowa Droga Miłosierdzia z udziałem Ojca św. będzie na Błoniach, a w niedziele punkt kulminacyjny, Msza św. rozesłania pod przewodnictwem Papieża Franciszka na Campus Miserocordiae w Brzegach k. Wieliczki… Dokładny program wydarzeń ŚDM i spotkań z Papieżem jest na tablicy ogłoszeń a także na stronie internetowej naszej parafii… Na Błonia będzie można wejść bez biletów.. W zakrystii można otrzymać bilet na niedziele na Campus Misericordie i także na sobotę do Sanktuarium św. Jan Pawła II.

6. Pragniemy także poinformować, że Ojciec św. Franciszek do Krakowa przybędzie na lotnisko w Balicach w najbliższą środę o godz. 16.00. Następnie ok. 17.00, od Kościoła SS. Norbertanek na Salwatorze, pojedzie samochodem otwartym ulicami Kościeszki, Zwierzyniecką, Straszewskiego i Podzamcze na Wawel do Katedry. Ks. Kardynał Metropolita zaprasza wszystkich chętnych na trasę przejazdu na powitanie Papieża Franciszka w naszym mieście.

7. Jak już wiemy w naszej parafii będziemy gościć od jutra, młodzież w większości z Francji, z modlitewnej Grupy Chmin Neuf. Młodzież przyjedzie jutro późnym popołudniem. Noclegi mają przygotowane w szkołach na ul. Wróblewskiego i na Rynku Kleparskim oraz u rodzin na terenie naszej parafii. Łącznie ma być u nas ok. 700 pielgrzymów. Młodzież ta będzie organizowała przy naszym Kościele, różne spotkania katechezy i modlitwy. Jak już widać jest przygotowywana wielka scena, estrada, bo w środę planowany jest koncert, a w Ogrodzie będą przygotowane miejsca ciszy i adoracji. Dlatego w tym tygodniu wyjątkowo będzie zmieniony program naszych nabożeństw i nie będzie adoracji całodziennej. We środę czwartek i piątek nie będzie Mszy św. o godz. 9.00, a w środę wieczorem nie będzie Mszy św. o godz. 18.30. Od Jutra nie będzie wjazdu na teren Placu Kościelnego nie będzie możliwości parkowania samochodów..

8. Pielgrzymi w sobotę od południa będą już udawać się na Spotkanie i Czuwanie z Papieżem na Campus Misericordiae w Brzegach k. Wieliczki.

9. Tych wszystkich, którzy nie będą fizycznie brać udziału w spotkaniach i modlitwie z papieżem i młodzieżą, zachęcamy by łączyć się duchowo i śledzić te wydarzenia w radiu i Telewizji.

10. W przyszłą niedzielę, będzie już można wjeżdżać samochodem na plac przy naszym kościele. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego bez zmian. Każdy niech zdecyduje taką porę Mszy św., by także łączyć się duchowo z tym wyjątkowym wydarzeniem ŚDM 2016 w Krakowie.

11. Prosimy i zachęcamy, aby w tym tygodniu okazywać sobie wzajemna życzliwość… Dla Gości i Pielgrzymów bądźmy uprzejmi, wyrozumiali i gościnni. Wspierajmy się w modlitwie i wypraszajmy Boże Błogosławieństwo i bezpieczeństwo dla Organizatorów i wszystkich Uczestników ŚDM.