PL

PL

17 Niedziela Zwykła

W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca sierpnia. Msze wotywne do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 8.00 i 18.30. Okazja do spowiedzi w piątek od 6.00 do 9.30 i wieczorem od godz. 18.00.

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza święta o godz. 15.15.

2. W liturgii w tym tygodniu wspominać będziemy:
– w poniedziałek wspomnienie św. Ignacego Loyoli, kapłana,
– we wtorek św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła
– w piątek św. Jana Marii Vianeya, kapłana,
– w sobotę rocznica poświęcenia rzymskiej Bazyliki Najświętszej Maryi Panny – wspomnienie Matki Bożej Śnieżnej,
– w przyszłą niedzielę Święto Przemienienia Pańskiego.
Odpust u Księży Pijarów na ul. Pijarskiej, poprzedzony Triduum.

3. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca sierpnia. Msze wotywne do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 8.00 i 18.30. Okazja do spowiedzi w piątek od 6.00 do 9.30 i wieczorem od godz. 18.00.

4. W najbliższą sobotę, pierwszą miesiąca sierpnia. Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 9.00 połączoną z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Matki Bożej. Zapraszamy także rodziny, które modlą się o dar potomstwa i te, które oczekują na narodzenie się dziecka.

5. W sobotę kapłani odwiedzą Chorych w domu z sakramentami świętymi. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

6. W niedzielą ze Wzgórza Wawelskiego wyruszy XXXVII Krakowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Rano o godz. 7.00 Metropolita Krakowski Abp Marek Jędraszewski, odprawi Mszę świętą na rozpoczęcie pielgrzymki. Ok. godz. 9.30 pielgrzymi będą przechodzić przez pl. Matejki i przed naszą Bazyliką. Będzie można ich pozdrowić i polecić swoje intencje. Przez sześć dni będziemy duchowo łączyć się z pielgrzymami oraz razem modlić się przez wstawiennictwo Matki Bożej w intencji Kościoła, naszej Ojczyzny, w intencji polskich rodzin oraz o powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.

7. Od kilku już lat Duszpasterstwo Trzeźwości przy Episkopacie Polski apeluje w miesiącu sierpniu o trzeźwość i abstynencję. W tym roku naszą modlitwą i ofiarą abstynencji obejmujemy rodziny i dzieci, które doznają krzywdy z powodu pijaństwa. Chrońmy dzieci i młodzież przed tym nieszczęściem.

8. Wszystkim życzymy dobrego niedzielnego wypoczynku, a na cały tydzień, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tym, którzy wyjeżdżają na urlopy, życzymy dobrych i bezpiecznych wakacji.
Szczęść Boże.