17 Niedziela Zwykła

W najbliższą, środę 1 sierpnia wypada pierwsza rocznica śmierci Ks. Dra Marka Leśniaka, który u nas mieszkał i pomagał w duszpasterstwie. Msza św. w Jego intencji będzie w środę o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy wspominają i noszą w pamięci zmarłego Ks. Marka Leśniaka.

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza święta o godz. 15.15.

2. W liturgii w tym tygodniu wspominać będziemy:
– we wtorek wspomnienie św. Ignacego Loyoli, kapłana,
– w środę, św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła
– w sobotę św. Jana Marii Vianeya, kapłana,

3. W najbliższą, środę 1 sierpnia wypada pierwsza rocznica śmierci Ks. Dra Marka Leśniaka, który u nas mieszkał i pomagał w duszpasterstwie. Msza św. w Jego intencji będzie w środę o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy wspominają i noszą w pamięci zmarłego Ks. Marka Leśniaka.

4. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca sierpnia. Msze wotywne do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 8.00 i 18.30. Okazja do spowiedzi w piątek od 6.00 do 9.30 i wieczorem od godz. 18.00.

5. W najbliższą sobotę zapraszamy na Mszę świętą o godz. 9.00 połączoną z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Matki Bożej. Zapraszamy także rodziny, które modlą się o dar potomstwa i te, które oczekują na narodzenie się dziecka.

6. W sobotę kapłani odwiedzą Chorych w domu z sakramentami świętymi. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

7. W przyszły poniedziałek 6 sierpnia ze Wzgórza Wawelskiego wyruszy XXXVIII Krakowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Można się jeszcze zapisać do poszczególnych grup. Najbliższa grupa przy Kolegiacie św. Anny…. Więcej informacji na plakatach i na stronie internetowej Archidiecezji.

8. Od kilku już lat Duszpasterstwo Trzeźwości przy Episkopacie Polski apeluje w miesiącu sierpniu o trzeźwość i abstynencję. W roku jubileuszu 100-tnej rocznicy odzyskania niepodległości, chcemy modlić się i podejmować czyny pokuty i ofiarę abstynencji w intencjach chorych na chorobę alkoholową. Modlitwą obejmujemy szczególnie rodziny i dzieci, które doznają krzywdy z powodu pijaństwa. Chrońmy dzieci i młodzież przed wielkim nieszczęściem zniewolenia przez alkoholizm.

9. Wszystkim życzymy dobrego niedzielnego wypoczynku, a na cały tydzień, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tym, którzy wyjeżdżają na urlopy, życzymy dobrych i bezpiecznych wakacji.
Szczęść Boże.