PL

PL

18 Niedziela Zwykła

We wtorek 6 sierpnia Uroczystość Przemienienia Pańskiego.

1. Dzisiaj po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego sakramentu.
O g. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i później jak zwykle Msza św.

2. We wtorek 6 sierpnia Uroczystość Przemienienia Pańskiego. Ze Wzgórza Wawelskiego wyruszy XXXVIII Krakowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Rano o godz. 7.00 Metropolita Krakowski Abp Marek Jędraszewski, odprawi Mszę świętą na rozpoczęcie pielgrzymki. Ok. godz. 9.30 pielgrzymi będą przechodzić przez pl. Matejki i przed naszą Bazyliką. Będzie można ich pozdrowić i polecić swoje intencje. Przez sześć dni będziemy duchowo łączyć się z pielgrzymami oraz razem modlić się przez wstawiennictwo Matki Bożej w intencji Kościoła, naszej Ojczyzny, w intencji polskich rodzin oraz o powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.

3. Z okazji Święta Przemienienia Pańskiego we wtorek w Kościele Księży Pijarów na ul. Pijarskiej 2, jest uroczystość. Suma odpustowa o godz. 19.00. Księża Pijarzy serdecznie zapraszają..

4. W liturgii wspominamy
– w czwartek św. Dominika, kapłana
– w piątek liturgiczne święto św. Teresy Benedykty od Krzyża /Edyty Stein/, dziewicy i męczennicy, patronki Europy.
– w sobotę liturgiczne święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
– w niedzielę św. Klary dziewicy.

5. W dniach od 6-14 sierpnia w Krakowie odbywać się będzie kolejna edycja festiwalu Musica Divina. W niektórych Kościołach odbędą się koncerty z muzyką sakralną z wykonaniu Artystów ze Słowacji, Belgii, Korsyki i Rosji.
Dokładne informacje o terminie i miejscu koncertów są podane na plakacie przy wyjściu z kościoła.

6. Wszystkim obecnym na Mszy św. a także gościom, turystom i odpoczywającym na wakacjach życzymy dobrego, niedzielnego wypoczynku. Wszystkim solenizantom i solenizantkom tego tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. SZCZĘŚĆ BOŻE.