PL

PL

19 Niedziela Zwykła

W czwartek 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Msze święte w naszej bazylice będziemy odprawiać według porządku niedzielnego. Po każdej mszy św. będzie poświęcenie ziół i kwiatów.

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a później Msza św. jak w każdą niedzielę..

2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek 13 sierpnia – liturgiczne święto Matki Bożej Kalwaryjskiej. Także w naszej Bazylice będzie Nabożeństwo Fatimskie. Tradycyjnie o godz. 18.00 Różaniec Fatimski i Msza św. z kazaniem, a później procesja z Figurką Matki Bożej. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

– w środę – św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika

– w czwartek 15 sierpnia -Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Msze święte w naszej bazylice będziemy odprawiać według porządku niedzielnego. Po każdej mszy św. będzie poświęcenie ziół i kwiatów. Suma Odpustowa w Bazylice Mariackiej w czwartek o godz. 18.30.

– w sobotę – liturgiczne Święto św. Jacka, kapłana, patrona naszej Archidiecezji. Suma odpustowa u OO. Dominikanów o godz. 12.00.

3. Uroczystości Odpustowe w Kalwarii Zebrzydowskiej rozpoczną się w najbliższy piątek. Dokładny program i informacje są na plakatach i w intrenecie.

4. W tym roku także Wydziel Kultury Urzędu Miasta Krakowa organizuje NOC CRACOVIA SACRA – 14 i 15 sierpnia będą różne wystawy i koncerty w najważniejszych Bazylikach Krakowa. Dokładny program wydarzeń na plakatach i na stronie internetowej. W naszej Bazylice już w środę 14 sierpnia od godz. 16.00 i 15 sierpnia w czwartek po każdej Mszy św. będzie można obejrzeć Wstawę związaną papieżem św. Janem Pawłem II z akcentem 70 rocznicy przybycia Ks. Dra Karola Wojtyły do naszej parafii, jako wikariusza. Ks. Karol Wojtyła przybył do nas, jako młody kapłan z Niegowici w 1949 roku… Z tej też okazji w Uroczystość Wniebowzięcia o godz. 20.45 będzie Koncert w wykonaniu Artystki z Warszawy Pani Niny Nowak. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy i na koncert….

5. Wszystkim życzymy dobrego przeżycia niedzieli i dni świątecznych, życzymy dobrego wypoczynku w gronie rodzinnym, i niech Mam towarzyszy Boże Błogosławieństwo i opieka Matki Bożej Wniebowziętej na każdy dzień tego tygodnia…Wszystkim solenizantom i solenizantkom składamy serdeczne życzenia…. Szczęść Boże.