PL

PL

19 Niedziela Zwykła

W najbliższym tygodniu w Krakowie odbywać się będą Dni Kultury Sakralnej „CRACOWIA SACRA” – W wielu kościoła będą wystawy i koncerty. W ramach tych dni w naszym kościele w środę 14 sierpnia będzie Koncert Musica sacra: na organach Marek Stefański a śpiewać będzie Elżbieta Towarnicka. Zaś w Domu Katechetycznym będzie wystawa, na której będzie można zobaczyć w środę i czwartek akta i dokumenty archiwalne związane z naszą parafią św. Floriana. Dokładne informacje są na plakatach.

1. Dzisiaj o g. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i później jak zwykle Msza św.

 

2. We wtorek obchodzimy liturgiczne święto Matki Bożej Kalwaryjskiej. Wieczorem zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Tradycyjnie o godz. 18.30 Msza św. z kazaniem, a później Różaniec i procesja z Figurką Matki Bożej Fatimskiej. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

 

3. W środę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika.

 

4. W czwartek Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Msze święte w naszej bazylice będziemy odprawiać według porządku niedzielnego. W tym dniu dodatkowa msza św. ślubna o godz. 16.30. Po każdej mszy św. będzie poświęcenie ziół i kwiatów.

 

5. W sobotę liturgiczne święto św. Jacka, kapłana, patrona archidiecezji krakowskiej. Uroczysta Msza św. u Dominikanów o godz. 12.00.

 

6. W najbliższym tygodniu w Krakowie odbywać się będą Dni Kultury Sakralnej „CRACOWIA SACRA” – W wielu kościoła będą wystawy i koncerty. W ramach tych dni w naszym kościele w środę 14 sierpnia będzie Koncert Musica sacra: na organach Marek Stefański a śpiewać będzie Elżbieta Towarnicka. Zaś w Domu Katechetycznym będzie wystawa, na której będzie można zobaczyć w środę i czwartek akta i dokumenty archiwalne związane z naszą parafią św. Floriana. Dokładne informacje są na plakatach.

 

7. W najbliższa niedzielę 18 sierpnia o godz. 16.00 będzie koncert młodego organisty z Krakowa – Tomasza Soczka – studenta Akademii Muzycznej w Katowicach. Koncert organizuje Stowarzyszenie zajmujące się promowaniem Młodych Talentów. Wstęp na koncert jest wolny. Po Koncercie będą zbierane wolne datki jako wsparcie finansowe dla młodego artysty na prestiżowy Konkurs Organowy w Moskwie.

 

8. Wszystkim życzymy dobrego, niedzielnego wypoczynku, owocnego przeżywania dni świątecznych tego tygodnia. Wszystkim solenizantom i solenizantkom życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wniebowziętej… SZCZĘŚĆ BOŻE.