2 Niedziela Adwentu

We wtorek 8 grudnia, obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. – drugi odpust w naszym kościele. Maryję Niepokalaną czcimy w obrazie Matki Bożej Brzemiennej, który jest w bocznym ołtarzu po prawej stronie. W tym dniu o godz. 8.00, 9.00 i 18.30 będą Msze św. z kazaniem, a o godz. 11.00 uroczysta Msza św. Suma Odpustowa z udziałem naszej Kolegiackiej Kapituły i Kapłanów z Dekanatu Kraków – Centrum. Tej mszy św. będzie przewodniczył Ks. Infułat Władysław Gasidło, który w tym roku obchodzi złoty jubileusz Kapłaństwa. Jak zawsze w tym dniu modlimy się o poszanowanie życia ludzkiego. Po Mszy św. odpustowej do godz. 13.00 Godzina Łaski, później Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Siostry z poszczególnych Domów zakonnych naszej parafii.

1. W naszej Bazylice przez nauki rekolekcyjne przygotowujemy się do Odpustu ku czci Niepokalanego Poczęcia i do Świąt Narodzenia Pańskiego. Nauki głosi Ks. dr Bogdan Mielec profesor z Uniw. Papieskiego JP II. Ks. Profesorowi serdecznie Dziękujemy. Dzisiaj o godz. 14.00 będzie Godzina Uwielbienia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, jak zawsze w I niedzielę miesiąca. Modlitwę zakończymy Koronką do Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.15 będzie Msza św. a później comiesięczna zmianka tajemnic Żywego Różańca.

2. Jutro roraty o godz. 8.00. Zaś na godz. 9.00 zapraszamy starszych i chorych. Na Mszy św. będzie możliwość przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych.

3. We wtorek 8 grudnia, obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. – drugi odpust w naszym kościele. Maryję Niepokalaną czcimy w obrazie Matki Bożej Brzemiennej, który jest w bocznym ołtarzu po prawej stronie. W tym dniu o godz. 8.00, 9.00 i 18.30 będą Msze św. z kazaniem, a o godz. 11.00 uroczysta Msza św. Suma Odpustowa z udziałem naszej Kolegiackiej Kapituły i Kapłanów z Dekanatu Kraków – Centrum. Tej mszy św. będzie przewodniczył Ks. Infułat Władysław Gasidło, który w tym roku obchodzi złoty jubileusz Kapłaństwa. Jak zawsze w tym dniu modlimy się o poszanowanie życia ludzkiego. Po Mszy św. odpustowej do godz. 13.00 Godzina Łaski, później Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Siostry z poszczególnych Domów zakonnych naszej parafii. Program modlitwy adoracyjnej przed Najświętszym Sakramentem jest wywieszony na tablicy ogłoszeń…..Wszystkich serdecznie zapraszamy.

4. 8 grudnia w tym roku to dzień wyjątkowy – Papież Franciszek otworzy Rok Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Będzie to czas szczególnej łaski Bożej. W naszej Archidiecezji jest wyznaczonych 7 Kościołów Jubileuszowych, gdzie będzie można zyskiwać odpusty i łaski przypisane do tego Jubileuszu. W naszej Archidiecezji jest siedem Kościołów stacyjnych Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Tu w Krakowie to Katedra Wawelska, Kościół Mariacki, Bazylika Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach i Bazylika Cystersów w Mogile. W przyszłą niedzielę otwarcie Roku nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia ww. kościołach. W Katedrze będzie o godz. 10.00. Więcej informacji na temat przeżywania tego Jubileuszu podamy w późniejszym czasie.

5. Jak już wiemy, po ciężkiej chorobie, 1 grudnia we wtorek zmarł Ks. prof. dr hab. Andrzej Baczyński. W naszej Bazylice Msza św. pogrzebowa odbyła się w ostatni piątek. A w sobotę odbył się pogrzeb w rodzinnej parafii Bibice i tam też na cmentarzu został pochowany. Takie było życzenie ks. Andrzeja, by spoczywać na Cmentarzu Parafialnym w Bibicach, na którym spoczywają Jego rodzice. Można powiedzieć, że śmierć Ks. Andrzeja nas zaskoczyła i zasmuciła. Odszedł w sile wieku, 58 lat, kapłan, Prof. dr hab. na Uniw, Papieskim JPII, Prodziekan na Wydziale Nauk Społeczny i Kierownik programów Katolickich w TVP. W naszej Parafii przez 25 lat pomagał w duszpasterstwie. W modlitwie zachowajmy pamięć o zmarłym + ks. Andrzeju… W naszym kościele będą odprawiane Msze św. Gregoriańskie, które zamówili Księża pracujący w Bazylice. Dzisiaj o godz. 11.00. pierwsza Msza św., a w tygodniu, te Msze św. za ks. Andrzeja będą o 6.30. i tak będzie przez kolejnych 30 dni. Msza św. zamówiona przez Parafialną Radę Duszpasterską za + Ks. Andrzeja będzie w przyszłą niedzielę o 12.15., a w środę o 18.30 będzie Msza św., zamówiona od Margerytek.

6. Dzisiaj Panie z Zespołu Charytatywnego zbierają ofiary do puszek na pomoc świąteczną – Dar Serca, dla biednych i samotnych parafian. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy Wam za wrażliwość i za wszelkie ofiary Bóg zapłać.

7. Od przyszłej niedzieli będą do nabycia, Świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zapalona świeca na wigilijnym stole, mówi o naszej solidarności z biedniejszymi.

8. Poświęcone opłatki, można nabywać w zakrystii lub kancelarii.

9. W przyszłą niedzielę 13 grudnia przed Kościołem będzie można nabyć książkę o biskupie Albinie Małysiaku pt. „Z pastorałem i humorem”. Będzie też płytka z Filmem o Biskupie. Autorzy książki i filmu podzielą się z nami swoim świadectwem.

10. Za dwa tygodnie, w sobotę 19 grudnia, przed świętami, odwiedzimy chorych w domu z sakramentami świętymi. Adresy chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

11. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. i Waszym rodzinom życzymy dobrej niedzieli… Niech Matka Boża Niepokalana prowadzi nas przez kolejne dni Adwentu…. Szczęść Boże..