PL

PL

2 Niedziela Adwentu

We czwartek 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. – drugi odpust w naszym kościele.

1. W naszej Bazylice poprzez rekolekcyjne adwentowe przygotowujemy się do Odpustu ku czci Niepokalanego Poczęcia i do Świąt Narodzenia Pańskiego. Nauki głosi Ks. Jacek Konieczny dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin przy Kurii Metropolitalnej. Ks. Dyrektorowi serdecznie Dziękujemy. Dzisiaj o godz. 14.00 będzie Godzina Uwielbienia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, jak zawsze w I niedzielę miesiąca. Modlitwę zakończymy Koronką do Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.15 będzie Msza św. a później comiesięczna zmianka tajemnic Żywego Różańca.

2. Od jutra do czwartku Roraty będą o godz. 9.00 z homilią Ks. Dyrektora. O godz. 8.00 będzie Msza św. Adwentowa. Nauki będą także na Mszach św. wieczorem o godz. 18.30 We wtorek na godz. 9.00 zapraszamy starszych i chorych. Na Mszy św. będzie możliwość przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych.

3. We czwartek 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. – drugi odpust w naszym kościele. Maryję Niepokalaną czcimy w obrazie Matki Bożej Brzemiennej, który jest w bocznym ołtarzu po prawej stronie. W tym dniu o godz. 8.00, 9.00 i 18.30 będą Msze św. z kazaniem, a o godz. 11.00 uroczysta Msza św. Suma Odpustowa z udziałem naszej Kolegiackiej Kapituły i Kapłanów z Dekanatu Kraków – Centrum. Tej mszy św. będzie przewodniczył Ks. Prałat Florian Kosek, który w tym roku obchodzi złoty jubileusz Kapłaństwa. Jak zawsze w tym dniu modlimy się o poszanowanie życia ludzkiego. Po Mszy św. odpustowej do godz. 13.00 – to tzw. Godzina Łaski w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia, później Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Siostry z poszczególnych Domów zakonnych naszej parafii. Program modlitwy adoracyjnej przed Najświętszym Sakramentem jest wywieszony na tablicy ogłoszeń…..Wszystkich serdecznie zapraszamy.

4. Dzisiaj Panie z Zespołu Charytatywnego zbierają ofiary do puszek na pomoc świąteczną – Dar Serca, dla biednych i samotnych parafian. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za wrażliwość i gest miłosierdzia.. Bóg zapłać.

5. Od przyszłej niedzieli będą do nabycia, Świece Caritas, Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zapalona świeca na wigilijnym stole, mówi o naszej solidarności z biedniejszymi.

6. Poświęcone opłatki, można nabywać w zakrystii lub kancelarii.

7. Za dwa tygodnie, w sobotę 17 grudnia, przed świętami, odwiedzimy chorych w domu z sakramentami świętymi, szczególnie zależy nam na osobach, które z racji wieku nie mogą przyjść do kościoła. Adresy chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

8. W tyle Kościoła i w zakrystii jest do nabycia nowy numer Gazetki CHIT. Jet tam wiele cennych informacji związanych z Nowym Rokiem Liturgicznym. Koszt druku gazetki ok. 2 zł.

9. Przy wyjściu z Kościoła, jest plakat informujący o akcji dotyczącej Dawcy Szpiku Kostnego, który niejednokrotnie jest konieczny, by ratować życie innych ludzi…Zainteresowanych odsyłamy do tablicy ogłoszeń. Tam są informacje, kto może być Dawcą i Gdzie należy się zarejestrować.

10. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. i Waszym rodzinom życzymy dobrej niedzieli… Niech Matka Boża Niepokalana prowadzi nas przez kolejne dni Adwentu…. Szczęść Boże..