PL

PL

2 Niedziela Adwentu

W sobotę na roratach o godz. 8.00 rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Bożego Narodzenia.

1. Dzisiaj po południu o godz. 15.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

2. W sobotę na roratach o godz. 8.00 rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Bożego Narodzenia.

3. U pań z Zespołu Charytatywnego są do nabycia, Świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Koszt świec u producenta mała 6 zł, a większa po 15 zł. Złożona większa ofiara jest przeznaczona dla dzieci z biednych rodzin. Świeca zakupiona w każdym roku ma swoją wymowę, bo w ten sposób włączamy się w charytatywną pomoc dzieciom. Zapalona świeca na wigilijnym stole mówi o naszej solidarności z biedniejszymi.

4. Opłatki Wigilijne można nabywać w zakrystii lub w kancelarii.

5. Z okazji Uroczystości Najśw. Rodziny z Nazaretu, pragniemy zaprosić małżonków, którzy w tym roku obchodzili swój Jubileusz Małżeński lub okrągłą rocznicę małżeństwa. Uroczysta Msza św. Jubileuszowa ze specjalnym błogosławieństwem dla małżonków, będzie w niedzielę 31 grudnia o godz. 11.00. Bardzo prosimy, aby w zakrystii lub kancelarii zgłosić te małżeństwa, które wezmą udział w tej Mszy św. byśmy mogli ich osobiście powitać i przygotować okolicznościowe pamiątki.

6. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę św. Łucji, dziewicy i Męczennicy. Naszej Zakrystiance Siostrze Łucji z okazji Imienin składamy serdeczne życzenia i dziękujemy za wielkie oddanie w pracy dla naszego Kościoła. To, że nasz Kościół jest tak czysty i zadbany, ołtarze udekorowane, to w dużej mierze zasługa S. Łucji. Bóg zapłać i życzymy Siostrze zdrowia i wszelkiej pomyślności.
– W czwartek, wspomnienie Św. Jana od krzyża, kapłana i doktora Kościoła.

7. Za dwa tygodnie sobotę 23 grudnia, odwiedzimy przed Świętami Bożego Narodzenia naszych chorych parafian w domu, z sakramentami świętymi. Adresy chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

8. W czwartek o 14.00 będzie Msza św. w intencji Służby Ochrony Kolei o Boże błogosławieństwo dla Pracowników, Emerytów i ich rodzin oraz za zmarłych Funkcjonariuszy Służby Ochrony Kolei. Po Mszy św. będzie spotkanie formacyjne dla Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich.

9. W przyszłą niedziele po Mszy św. o 15.15 będzie spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Wszystkich należących do Rady serdecznie zapraszamy.

10. Wszystkim obecnym na Mszy św. i Waszym rodzinom życzymy dobrej niedzieli… Niech Matka Boża prowadzi nas przez te ostatnie dwa tygodnie Adwentu i pamiętajmy o duchowym przygotowaniu do Świąt Bożego Narodzenia…. Szczęść Boże.