PL

PL

2 Niedziela Adwentu

Z okazji Uroczystości Najśw. Rodziny z Nazaretu, pragniemy zaprosić małżonków, którzy w tym roku obchodzili swój Jubileusz Małżeński lub okrągłą rocznicę małżeństwa. Uroczysta Msza św. Jubileuszowa ze specjalnym błogosławieństwem dla małżonków, będzie w niedzielę 30 grudnia o godz. 11.00. Bardzo prosimy, aby w zakrystii lub kancelarii zgłosić te małżeństwa, które wezmą udział w tej Mszy św., byśmy mogli ich osobiście powitać i przygotować okolicznościowe pamiątki.

1. Dzisiaj po południu o godz. 15.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a później będzie Msza św.

2. U pań z Zespołu Charytatywnego są do nabycia, Świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Koszt świec u producenta mała 6 zł, a większa po 15 zł. Złożona większa ofiara jest przeznaczona dla dzieci z biednych rodzin. Świeca zakupiona w każdym roku ma swoją wymowę, bo w ten sposób włączamy się w charytatywne dzieło pomoc dzieciom. Zapalona świeca na wigilijnym stole, mówi o naszej solidarności z biedniejszymi.

3. Opłatki Wigilijne można nabywać w zakrystii lub w kancelarii.

4. Z okazji Uroczystości Najśw. Rodziny z Nazaretu, pragniemy zaprosić małżonków, którzy w tym roku obchodzili swój Jubileusz Małżeński lub okrągłą rocznicę małżeństwa. Uroczysta Msza św. Jubileuszowa ze specjalnym błogosławieństwem dla małżonków, będzie w niedzielę 30 grudnia o godz. 11.00. Bardzo prosimy, aby w zakrystii lub kancelarii zgłosić te małżeństwa, które wezmą udział w tej Mszy św., byśmy mogli ich osobiście powitać i przygotować okolicznościowe pamiątki.

5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
– w czwartek, św. Łucji, dziewicy i Męczennicy. Naszej Zakrystiance, Siostrze Łucji z okazji Imienin składamy serdeczne życzenia i dziękujemy za wielkie oddanie w pracy dla naszego Kościoła. To, że nasz Kościół jest tak czysty i zadbany, ołtarze udekorowane, to w dużej mierze zasługa S. Łucji. Bóg zapłać i życzymy Siostrze zdrowia i wszelkiej pomyślności.
– w piątek, Św. Jana od krzyża, kapłana i doktora Kościoła.

6. Za dwa tygodnie sobotę 22 grudnia, odwiedzimy przed Świętami Bożego Narodzenia naszych chorych parafian w domu, z sakramentami świętymi. Adresy chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

7. W przyszłą niedziele po Mszy św. o 15.15 będzie spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Wszystkich należących do Rady serdecznie zapraszamy.

8. W naszej Bazylice Msze święte roratnie są odprawiane w niedzielę o 6.30, a od poniedziałku do soboty o godz. 8.00. Dodatkowo w tę środę będą roraty o godz. 16.30 z udziałem dzieci ze świetlicy.

9. W czwartek o 15.30 Msza św. i spotkanie formacyjne dla Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich….

10. W ramach Parafii Patronackich, jeden raz w roku wspieramy budowę nowych kościołów. Za tydzień Księża z Parafii św. Jacka z ul. Radzikowskiego w Krakowie, będą głosić kazania i prosić o ofiary na cele budowy nowego Kościoła.

11. W tyle za ławkami jest skarbonka, do której można składać ofiary przeznaczone na pomoc Kościołowi katolickiemu na Wschodzie Europy. Jak zawsze w druga niedzielę Adwentu, modlitwą i ofiarami wyrażamy naszą solidarność z Kościołem na kresach Wschodnich. Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

12. W ubiegłą niedzielę, na Świąteczną pomoc dla ubogich, Zespół Charytatywny zebrał do puszek, kwotę 3 964 zł. Serdecznie dziękujemy.

13. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. i Waszym rodzinom, życzymy dobrej niedzieli… Niech Matka Boża prowadzi nas przez te ostatnie dwa tygodnie Adwentu i pamiętajmy o duchowym przygotowaniu do Świąt Bożego Narodzenia… Szczęść Boże.