PL

PL

2 Niedziela Adwentu

Dzisiaj Obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. W naszej wspólnocie czcimy Maryję Niepokalaną w obrazie Matki Bożej Brzemiennej, który jest w bocznym ołtarzu po prawej stronie. Tradycyjnie w tym dniu modlimy się o poszanowanie życia ludzkiego, a także polecamy opiece Matki Bożej wszystkich Obrońców Życia. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a później jak w każdą niedzieli o godz. 15.15 Msza św. 

1. Dzisiaj Obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. W naszej wspólnocie czcimy Maryję Niepokalaną w obrazie Matki Bożej Brzemiennej, który jest w bocznym ołtarzu po prawej stronie. Tradycyjnie w tym dniu modlimy się o poszanowanie życia ludzkiego, a także polecamy opiece Matki Bożej wszystkich Obrońców Życia. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a później jak w każdą niedzieli o godz. 15.15 Msza św.

 

2. W piątek przypada wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. Jest to dzień imienin naszej S. Łucji pracującej w zakrystii. Z tej okazji składamy Siostrze najserdeczniejsze życzenia: Niech Bóg przez wstawiennictwo św. Łucji darzy obfitością swych łask w życiu osobistym i zakonnym. Przy okazji dziękujemy za pełną poświęcenia pracę w naszym kościele. Dziękujemy za piękne dekoracje ołtarzy w naszej bazylice. Msza św. w intencji Siostry Łucji będzie we piątek o godz. 8.00.

 

3. W sobotę wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła. Mszę św. o godz. 6.00 ofiarujemy w intencji naszego Ks. Profesora Jana Kracika. Z okazji imienin życzymy Czcigodnemu Księdzu Profesorowi zdrowia i obfitości łask Bożych oraz opieki Świętego Patrona w pracy naukowej i w życiu osobistym.

 

4. Spotkanie w ramach duszpasterstwa Kolejarzy będzie czwartek. Najpierw Msza św. o godz. 15.30 a później spotkanie w salce.

 

5. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej będzie za tydzień w niedzielę o godz. 16.15. Serdecznie wszystkich członków Rady zapraszamy.

 

6. Dzisiaj Panie z Zespołu Charytatywnego zbierają dzisiaj ofiary do puszek na pomoc świąteczną dla biednych i samotnych parafian. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać

 

7. Od przyszłej niedzieli będą do nabycia, Świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom . Koszt świec u producenta mała 5 zł, a większa po 15 zł. Złożona większa ofiara jest przeznaczona dla dzieci z biednych rodzin. Gdyby ktoś chciał koniczynie dzisiaj nabyć taką świece, to może to uczynić w zakrystii. Świeca zakupiona w każdym roku ma swoją wymowę, bo w ten sposób włączamy się w charytatywną pomoc dzieciom. Zapalona świeca na wigilijnym stole mówi o naszej solidarności z biedniejszymi.

 

8. Poświęcone opłatki można nabywać w zakrystii lub kancelarii .

 

9. Za dwa tygodnie, w sobotę 21 grudnia przed świętami odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi. Adresy chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

 

10. Radni naszej Dzielnicy zapraszają mieszkańców na ważne zebranie w poniedziałek 16 grudnia. Informacja w tej sprawie jest przy wejściu do kościoła..

 

11. Wszystkim obecnym na Mszy św. i Waszym rodzinom życzymy dobrej niedzieli… Niech Matka Boża Niepokalana prowadzi nas przez kolejne dni Adwentu…. Szczęść Boże..