PL

PL

2 Niedziela Wielkanocna, czyli Bożego Miłosierdzia

Jutro w liturgii obchodzimy liturgiczną Uroczystość św. Wojciecha Biskupa i Męczennika.

1. Dzisiaj w całym Kościele obchodzimy Święto Bożego Miłosierdzia. W naszej Bazylice o godz. 15.00 będzie uroczysta Koronka do Bożego Miłosierdzia a później jak zwykle Msza św. o godz.15.15. Główne uroczystości odbywają się w ŁAGIEWNIKACH informacje na plakatach i na stronie internetowej Sanktuarium.

2. Dzisiaj rozpoczyna się tydzień Miłosierdzia Chrześcijańskiego. Każdego dnia na Mszy św. wieczornej będziemy się modlić za biednych i potrzebujących, szczególnie za Wolontariuszy, Zespoły Charytatywne i za CARITAS Polska, która organizuje pomoc w naszej Ojczyźnie i Archidiecezji Krakowskiej dla bezdomnych, dla chorych, starszych i potrzebujących.

3. Jutro w liturgii obchodzimy liturgiczną Uroczystość św. Wojciecha Biskupa i Męczennika. Wszystkim Solenizantom Wojciechom składamy serdeczne Życzenia.

4. We wtorek liturgiczne święto św. Marka Ewangelisty. Jest dzień imienin obecnego Metropolitę Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. W tym dniu także ks. dr. Marek Leśniak i nasz Pan kościelny, Marek Sołtys obchodzą imieniny, a także Ks. Jarosław Chlebda wikariusz naszej parafii, będzie we wtorek świętował swoje imieniny. Drogim solenizantom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów. Modlitwą obejmujemy wszystkich Solenizantów. Msza św. w intencji solenizantów będzie we wtorek o godz. 18.30.

5. W piątek w liturgii wspominamy św. Katarzyny ze Sieny, doktora Kościoła i patronki Europy.

6. W poniedziałek przypada III rocznica śmierci Ks. Profesora Jana Kracika. Msza św. w Jego intencji będzie jutro o 18.30…

7. W kościele św. Anny w czwartek 27 kwietnia o 20.15 będzie kolejne spotkanie z Ks. Arcybiskupem Markiem Jędraszewskim w ramach comiesięcznych spotkań „ Dialogi u Św. Anny”…

8. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, bądźmy zawsze otwarci na przyjęcie łaski Jezusa Miłosiernego. Życzymy wszystkim obecnym i Waszym rodzinom takie łaski Miłosierdzia, Szczęść Boże na cały tydzień.


Informacja w sprawie pomocy Ofiarom Syryjskiego konfliktu, przede wszystkim w zrujnowanym Aleppo

15 marca 2017 roku minęło 6 lat od rozpoczęcia wojny w Syrii, która zburzyła życie ponad 23 mln Syryjczyków. Połowa z nich musiała uciekać ze swoich domów – ponad 5 milionów w obawie o swoje życie wyjechało z kraju.
Sytuacja wciąż jest dramatyczna, pomocy humanitarnej potrzebuje ponad 13 milionów ludzi, w tym 6 mln dzieci.

W odpowiedzi na wielokrotne wezwania Ojca Świętego Franciszka, decyzją Konferencji Episkopatu Polska w Niedzielę Miłosierdzia dzisiaj 23 kwietnia JEST przeprowadzana zbiórka do puszek, jako wyraz solidarności z narodem syryjskim, przede wszystkim w zrujnowanym Aleppo.

Zebrane ofiary należy przekazać na konto Caritas Archidiecezji Krakowskiej, z dopiskiem „Syria”. Pomoc zostanie przekazana za pośrednictwem Caritas Polska, która od lat niesie pomoc ofiarom syryjskiego konfliktu.
Działania Caritas Polska można także wesprzeć wysyłając charytatywny SMS o treści SYRIA na numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT).

OFIARY NA TEN CEL W NASZEJ Bazylice można składać dzisiaj i w ciągu tygodnia do SKARBONY za ławkami w tyle Kościoła..

Ofiarodawcom składamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.