PL

PL

2 Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego

Rozpoczyna się 74 Tydzień Miłosierdzia Chrześcijańskiego. Każdego dnia na Mszy św. wieczornej będziemy się modlić za biednych i potrzebujących, szczególnie za Wolontariuszy, Zespoły Charytatywne i za CARITAS Polska, która organizuje pomoc w naszej Ojczyźnie i Archidiecezji Krakowskiej dla bezdomnych, dla chorych, starszych i potrzebujących.

1. Dzisiaj w całym Kościele obchodzimy Święto Bożego Miłosierdzia. W naszej Bazylice o godz. 15.00 będzie uroczysta Koronka do Bożego Miłosierdzia a później jak zwykle Msza św. o godz.15.15. Główne uroczystości odbywają się w ŁAGIEWNIKACH informacje na plakatach i na stronie internetowej Sanktuarium.

2. Dzisiaj rozpoczyna się 74 Tydzień Miłosierdzia Chrześcijańskiego. Każdego dnia na Mszy św. wieczornej będziemy się modlić za biednych i potrzebujących, szczególnie za Wolontariuszy, Zespoły Charytatywne i za CARITAS Polska, która organizuje pomoc w naszej Ojczyźnie i Archidiecezji Krakowskiej dla bezdomnych, dla chorych, starszych i potrzebujących.

3. Jutro będziemy obchodzić Liturgiczną Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesioną z 25 marca. Od kilku już lat, dzień ten jest przeżywany, jako Dzień Świętości Życia. Tradycyjnie będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, czyli zobowiązania się do modlitwy za dziecko Bogu wiadome, które ma się narodzić. Serdecznie zachęcamy do tej pięknej i cennej praktyki. Uroczyste przyjęcie do duchowej adopcji w naszej bazylice, będzie jutro na Mszy św. 9.00 i wieczorem o godz. 18.30. Podejmujący Duchową Adopcję powinni wcześniej wypełnić deklaracje, albo po nabożeństwie zapisać się w zakrystii.

4. We wtorek, w naszych modlitwach pamiętajmy o Tych, którzy zginęli 8 lat temu, w tragicznym wypadku samolotowym 10 kwietnia 2010r pod Smoleńskiem. Dla zmarłym tragicznie prośmy o wieczne zbawienia a dla ich rodzin o pocieszenie i pokój serca…

5. W czwartek o godz. 15.30 dodatkowa Msza św. dla Kolejarzy. Po Mszy św. Spotkanie formacyjne dla Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich.

6. W piątek 13 kwietnia w naszej bazylice comiesięczny dzień nowenny, przygotowującej nas do obchodów 100-tnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości. O godz. 18.00 będzie różaniec w intencji Ojczyzny, a później Msza św. z kazaniem okolicznościowym. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

7. Dzisiaj Woluntariusze Hospicjum św. Łazarza przeprowadzają Akcje pod hasłem POLA NADZIEI. Są zbierane ofiary o puszek, by można było pomagać chorym w trudnej sytuacji, aby umierający człowiek nie pozostawał w samotności i bez pomocy….Początek takiej troski o chorych terminalnie, zainicjowała Służebnica Boża Hanna Chrzanowska, której beatyfikacje będziemy przeżywać 28 kwietnia. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na rzecz Hospicjum św. Łazarza w Krakowie.

8. Jutro, w poniedziałek przy naszym kościele zostanie podstawiony Ambulans Diagnostyczny o godz. 12.45 i będzie możliwość przeprowadzenia badań profilaktycznych, gęstości kości i objętości wydajności płuc oraz badania równowagi kwasowo zasadowej. Badania mają być bezpieczne. Szczegóły są na ulotkach, które zainteresowani mogą zabrać ze skarbonki w tyle kościoła za ławkami.

9. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, bądźmy zawsze otwarci na przyjęcie łaski Jezusa Miłosiernego. Pozdrawiamy wszystkich obecnych i Wasze rodziny. Szczęść Boże na cały tydzień.