PL

PL

2 Niedziela Wielkiego Postu

We wtorek – liturgiczna Uroczystość ku czci św. Józefa Oblubieńca NMP.

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Później Msza św. a po Mszy św. ok. godz. 16.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszej Bazylice jest w każdy piątek rano po Mszy św. o 9.00 i wieczorem o godz. 18.00.

2. We wtorek – liturgiczna Uroczystość ku czci św. Józefa Oblubieńca NMP. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia i polecamy ich w naszej modlitwie. Jest to dzień imienin Ks. Prof. Józefa Wołczańskiego, który mieszka przy naszej parafii i pomaga w naszym Kościele. Życzymy ks. Profesorowi opieki św. Józefa i Bożego błogosławieństwa w życiu kapłańskim i naukowym. Szczęść Boże.

3. W czwartek o godz. 14.00 dodatkowa Msza św. z udziałem Kolejarzy i ich rodzin. Po Mszy św. będzie spotkanie formacyjne dla Katolickiego Stowarzyszenie Kolejarzy Polskich.

4. Dzisiaj w całej Polsce we wszystkich kościołach modlimy się za Misje i składamy ofiary do puszek na pomoc Polskim Misjonarzom, dzieło pomocy Ad Gentes. W naszej Bazylice, ofiary te możemy dzisiaj złożyć Księdzu Grzegorzowi Zwolińskiemu Misjonarzowi z Kirowa w Rosji. Bóg zapłać.

5. Na kolejne dni Wielkiego Postu, wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. i Waszym rodzinom życzymy Bożego Błogosławieństwa… Szczęść Boże.