PL

PL

2 Niedziela Zwykła

Jutro (w poniedziałek) w naszej Bazylice o godz. 18.00 podczas takiego nabożeństwa będziemy się modlić razem z przedstawicielami Kościoła Ewangelicko – Metodystycznego. Serdecznie zapraszamy jutro na godz. 18.00.

1. Dzisiaj (w niedzielę) o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.15 Msza święta. Po Mszy świętej będzie Koncert Kolęd Młodzieżowego Chóru SALAWA od Księży Misjonarzy z ul. Kijowskiej. Serdecznie zapraszamy. Na Mszy św. o godz. 12.15 Kolędy będzie śpiewał Chór akademicki LEGE ARTIS.

2. Dzisiaj (w niedzielę) w naszej Archidiecezji rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność chrześcijan. W ramach tego tygodnia w kościołach Krakowa odbywać się będą nabożeństwa ekumeniczne. Jutro (w poniedziałek) w naszej Bazylice o godz. 18.00 podczas takiego nabożeństwa będziemy się modlić razem z przedstawicielami Kościoła Ewangelicko – Metodystycznego. Serdecznie zapraszamy jutro na godz. 18.00. Dokładny program nabożeństw ekumenicznych jest wywieszony w gablotce przy wejściu do kościoła. Zakończenie Tygodnia modlitw będzie w przyszłą niedzielę 24 stycznia. W tym roku, Ks. Kardynał zaprasza do Papieskiego Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie na Białych Morzach na godz. 15.00. Podczas nabożeństwa będzie specjalne błogosławieństwo dla małżeństw mieszanych tj. tych, w których jedna strona jest katolicka, a druga należy do innego wyznania chrześcijańskiego.
W modlitwie ekumenicznej uczestniczyć będą także Księża, Pastorzy i Liderzy innych wspólnot chrześcijańskich.

3. W liturgii wspominać będziemy: całego Krakowa.
– we wtorek św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
– w czwartek św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę – w tym dniu modlitwą ogarniamy nasze Babcie. Dla żyjących prosimy o zdrowie i potrzebne łaski a dla zmarłych wypraszamy życie wieczne.

4. W czwartek o godz. 15.30 Msza św. z udziałem Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w salce.

5. W przyszłą niedziele 24 stycznia po Mszy św o 15.15, wspólne kolędowanie razem z Muzycznym Zespołem parafian Jesteśmy. Serdecznie zapraszamy wszystkich zaangażowanych w życie naszej parafii: Żywy Różaniec, Parafialną Radę Duszpasterską, Zespół Charytatywny, Kręgi Rodzin, Ministrantów i lektorów z rodzicami.

6. Za tydzień przed naszym kościołem będzie zbiórka ofiar do puszek na pomoc dla Kuchni, która wydaje ciepłe posiłki dla ubogich na ul. Odrowąża.

7. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy świętej życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Dzieciom i młodzieży życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku w czasie ferii zimowych. Szczęść Boże.