PL

PL

2 Niedziela Zwykła

W czwartek 18 stycznia Papieski Uniwersytet Jana Pawła organizuje Sesja Naukową na temat Etyki w biznesie i wspomnienie o zmarłym Ks. Marku Leśniaku.

1. Dzisiaj o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.15 Msza święta.

2. W liturgii w tym tygodniu wspominać będziemy:
– w środę św. Antoniego Opata
– w piątek św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
– w niedzielą św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. W tym dniu modlitwą ogarniamy nasze Babcie. Dla żyjących prosimy o zdrowie i potrzebne łaski a dla zmarłych wypraszamy życie wieczne.

3. W czwartek 18 stycznia Papieski Uniwersytet Jana Pawła organizuje Sesja Naukową na temat Etyki w biznesie i wspomnienie o zmarłym Ks. Marku Leśniaku. Program Sesji jest na naszej stronie internetowej  oraz na stronach Archidiecezji i Uniwersytetu. Wykłady będą w Krakowskim Seminarium Duchownym przy ul. Podzamcze 8. Wieczorem w naszej Bazylice Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz odprawi Mszę św. w intencji zmarłego + Ks. dra Marka Leśniaka. Później wspomnienie o Ks. Marku będzie w siedzibie Bractwa Miłosierdzia ks. Piotra Skargi, przy ul. Sienna 5.

4. Także w czwartek o godz. 15.30 będzie dodatkowa Msza św. i spotkanie formacyjne dla Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich.

5. W piątek 19 stycznia o godz. 13.00 będzie w naszej Bazylice Msza św. organizowana każdego roku przez Katolicki Tygodnik ŹRÓDŁO z okazji wręczenia Nagrody im. Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego – Ojca Rodziny. Wszystkich czytelników i sympatyków Tygodnika Źródło i słuchaczy Radia Maryja, Serdecznie zapraszamy w piątek na godz. 13.00.

6. Wydział Duszpasterstwa Rodzin informuje, że w tym roku będzie obchodzona 50-ta rocznica ogłoszenia przez papieża Pawła VI encykliki Humanae Vitae oraz Jubileusz 50-lecia istnienia Wydziału Duszpasterstwa Rodzin w Kurii Metropolitalnej w Krakowie. Z tej racji będzie wiele inicjatyw wspólnej modlitwy, wykładów i konferencji, jako pomoc współczesnej Rodzinie. W najbliższą niedzielę 14 stycznia o godz. 19.15 w parafii św. Jana Kantego w Krakowie Bronowicach będzie pierwsze spotkanie z konferencją Ks. dra hab. Roberta Skrzypczaka na temat „Wolna i odpowiedzialna współpraca z Bogiem Stwórcą”. Spotkanie zakończy Msza św. i modlitwa małżeństw i narzeczonych. Wydział Duszpasterstwa Rodzin zaprasza Serdecznie wszystkich zaineresowanych.

7. Obecnym dzisiaj na Mszy świętej, życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej …. Szczęść Boże….