PL

PL

2 Niedziela Zwykła

Pragniemy poinformować, że odwiedziny Duszpasterskie tzw. Kolęda – w naszej Parafii już jest zakończona.

1. Dzisiaj o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.15 Msza święta.

2. W liturgii w tym tygodniu wspominać będziemy:
– we wtorek św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. W tym dniu składamy życzenia i ogarniamy modlitwą nasze Babcie. Dla żyjących prosimy o Boże błogosławieństwo, a za zmarłe Babcie modlimy się o dar nieba i życia wiecznego.
– w piątek wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.
– w sobotę święto Nawrócenia św. Pawła, u księży Misjonarzy na ul. św. Filipa uroczysta Msza św. o godz. 9.00.

3. Pragniemy poinformować, że odwiedziny Duszpasterskie tzw. Kolęda – w naszej Parafii już jest zakończona. W czasie tegorocznej kolędy Księża odwiedzili ok. 600 rodzin naszej parafii. Tym rodzinom, bardzo dziękujemy za życzliwą i serdeczną atmosferę oraz wspólna modlitwę, za wasze piękne świadectwo wiary BÓG ZAPŁAĆ….Około 350 rodzin z różnych przyczyn nie było obecnych podczas kolędy, przyjmujemy to ze zrozumieniem, bo może komuś termin nie odpowiadać, czasem choroba lub różne ważne zajęcia mogą być przeszkodą. Choć wile rodzin zgłaszało swoje trudności, i za to dziękujemy, wtedy Kapłani telefonicznie indywidualnie ustalają i uzupełniają kolędę. Jesteśmy też świadomi, że niektóre osoby nie chcą spotkać się z księdzem w czasie kolędy z racji swoich przekonań, czy uprzedzeń i my to szanujemy…Około 550 rodzin już od kilku lat straciło kontakt z parafią. Nie wiemy czy te rodziny zmieniły zamieszkanie, czy po prostu parafia jest im nie potrzebna. Niestety do kancelarii przychodzą osoby, by załatwić różne sporawy; pogrzeb, czy chrzest dziecka, zaświadczenie dla rodziców chrzestnych… Jeśli rodzina czy dana osoba, nie jest wpisana w naszych kartotekach to mamy wielką trudność, jak pomóc takiej osobie…. Dla nas Kolęda jest jedyną okazja, by te dane uzupełnić dla celów duszpasterskich… Jesteśmy tego świadomi, tym bardziej, że są przepisy RODO dotyczące ochrony danych osobowych… Mówimy o tym, by uniknąć niezręcznych i trudnych rozmów w kancelarii… Jęli ktoś uważa się za parafianina powinien mieć kontakt z kancelarią i duszpasterzami pracującymi w parafii.
Według naszych obliczeń ok. 1500 parafian ma dobry kontakt parafią i księżmi, są to rodziny wierzące…..Jednocześnie oceniamy, że ok 2000 osób jest bez kontaktu z parafią …. chyba, że wielu z nich zmieniło zamieszkanie i parafię, o czym my nie wiemy…

– Piękną tradycją w naszej parafii jest Msza św. w niedziele o godz. 12.00 w czasie kolędowym za rodziny, które odwiedziliśmy w ostatnim tygodniu. W czasie tej Mszy św. modlimy się za wszystkich mieszkańców parafii z danego rejonu i także za rodziny niewierzące i obojętne religijnie, tam mieszkające.

– Gdyby ktoś jeszcze teraz czuł się pominięty na tegorocznej kolędzie, to prosimy o zgłoszenia dzisiaj w zakrystii… Księża uzupełnią w najbliższych dniach.

4. W naszej Archidiecezji trwa Tydzień Modlitw o Jedność chrześcijan. Jutro w naszej Bazylice o godz. 18.00 podczas nabożeństwa ekumenicznego będziemy się modlić razem z przedstawicielami Kościoła Ewangelicko – Metodystycznego. Serdecznie zapraszamy jutro na godz. 18.00. Dokładny program nabożeństw ekumenicznych jest wywieszony w gablotce przy wejściu do kościoła.
Dzisiaj o godz. 15.00 w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie na Białych Morzach, Ks. Arcybiskup Metropolita Marek Jędraszewski będzie przewodniczył nabożeństwu ekumenicznemu.
W modlitwie ekumenicznej o jedność Chrześcijan uczestniczyć będą także Księża, Pastorzy i Liderzy innych wspólnot chrześcijańskich.

5. Dzisiaj przed naszym kościołem, pani Sawicka i Woluntariuszki z ul. Odrowąża, zbierają ofiary do puszek na utrzymanie i prowadzenie kuchni wydającej obiady dla potrzebujących. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za wrażliwość i gest miłosierdzia. Bóg zapłać….O tej akcji opowiedzą nam Woluntariuszki z kuchni, które pomagają biednym…

6. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy świętej, życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej. W naszych rodzinach, te dni przeżywajmy jeszcze atmosferze pięknych POLSKICH KOLĘD… Szczęść Boże…