PL

PL

2 Niedziela Zwykła

Kupcy ze Starego Kleparza zaprosili do naszego kościoła Zespół Młodzieżowy z Ośrodka Wychowawczego z ul. Tynieckiej. Młodzież niedowidząca przedstawi Koncert Kolęd, który będzie we wtorek 21 stycznia. W tym dniu koncert ten będzie dedykowany szczególnie naszym babciom i dziadkom. Początek o godz. 18.00, później będzie Msza św., a po Mszy św. dalsze kolędowanie. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

1. Dzisiaj o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.15 Msza św. z udziałem Chóru mieszanego SALAWA i Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją p. Andrzeja Godka z parafii Ks. Misjonarzy pw. bł. Salawy, a po Mszy św. będzie koncert Kolęd pod hasłem Anuntio vobis gaudium magnum: Christus natus est nobis. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

 

2. Dzisiaj w naszej Archidiecezji rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W ramach tego tygodnia w kościołach Krakowa odbywać się będą nabożeństwa ekumeniczne. Jutro w naszej Bazylice o godz. 18.00 będzie takie Nabożeństwo. Będziemy się modlić razem z przedstawicielami Kościoła Ewangelicko – Metodystycznego na nabożeństwie oraz na Mszy św. o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy jutro na godz. 18.00… Dokładny program nabożeństw ekumenicznych jest wywieszony w gablotce przy wejściu do Kościoła. Zakończenie Tygodnia Modlitw będzie w przyszłą niedzielę w Bazylice OO. Dominikanów na Mszy św. o godz. 17.00.

 

3. W liturgii wspominać będziemy:
– we wtorek św. Agnieszki dziewicy i męczennicy – W tym dniu modlitwą ogarniamy nasze Babcie. Dla żyjących prosimy o zdrowie i potrzebne łaski a dla zmarłych wypraszamy życie wieczne.
– w piątek wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.
– w sobotę liturgiczne Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła

 

4. Kupcy ze Starego Kleparza zaprosili do naszego kościoła Zespół Młodzieżowy z Ośrodka Wychowawczego z ul. Tynieckiej. Młodzież niedowidząca przedstawi Koncert Kolęd, który będzie we wtorek 21 stycznia. W tym dniu koncert ten będzie dedykowany szczególnie naszym babciom i dziadkom. Początek o godz. 18.00, później będzie Msza św., a po Mszy św. dalsze kolędowanie. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

 

5. W środę spotkanie pracowników nauki z Politechniki – Dawna Piwniczka. Wykład na temat Historii Opłatka wigilijnego wygłosi Pani Prof. Anna Kumaniecka.

 

6. Pragniemy poinformować, że będzie możliwość wyjazdu do Rzymu na kanonizację bł. Jana Pawła II, specjalnym pociągiem z miejscami do spania. Wyjazd 26 kwietnia powrót 28 kwietnia. Dokładne informacje o zapisach są na plakacie przy wejściu do bazyliki albo w zakrystii.

 

7. Dzisiaj przedstawiciele Stowarzyszenia KOLIBER zbierają ofiary do puszek na pomoc dzieciom leczonym na Nowotwory. Za złożone ofiary, Stowarzyszenie w imieniu dzieci składa serdeczne Bóg zapłać.

 

8. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli, a na cały tydzień Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże…