PL

PL

20 Niedziela Zwykła

W sobotę Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Po Mszy św. o godz. 9.00, odmówimy Akt Zawierzenia Narodu Polskiego Matce Bożej.

1. Dzisiaj o godz. 15.00. Koronka do Bożego Miłosierdzia, a później Msza św.

2. W liturgii w tym tygodniu w liturgii wspominamy:
– w poniedziałek św. Pius X, papieża
– we wtorek NMP Królowej
– w czwartek liturgiczne święto Św. Bartłomieja, Apostoła.
– w sobotę Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Po Mszy św. o godz. 9.00, odmówimy Akt Zawierzenia Narodu Polskiego Matce Bożej.
W sobotę 26 sierpnia będzie pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej Ministrantów, całej Służby Liturgicznej i Ruchu Światło – Życie. Początek nabożeństwa o godz. 10.00.

3. Wolne mieszkania dla studentów na nowy rok akademicki można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii w godzinach urzędowania.

4. Za tydzień ks. Jacek Krzemień ze Wspólnoty Chleb dla Głodnych będzie głosił kazania. Po Mszy św. będzie dawał świadectwo o pomocy dla bezdomnych, potrzebujących i będą zbierane ofiary do puszek.

5. Wszystkim obecnym na Mszy św. i Waszym rodzinom życzymy dobrego niedzielnego wypoczynku. W tym czasie kończących się wakacji niech nam towarzyszy Boże Błogosławieństwo i opieka Matki Bożej. Będziemy się modlić się o szczęśliwe powroty z wakacji.


APEL DO WIERNYCH

Metropolita Krakowski prosi całą Archidiecezję o włączenie się do Apelu Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego w związku z nawałnicami, jakie nawiedziły Polskę.

W nawiązaniu do wiadomości jakie napływają z miejscowości zniszczonych przez nawałnice dnia 11 sierpnia br., składam moje kondolencje wszystkim, którzy przeżywają dotkliwą stratę swoich bliskich. Słowa mojej solidarności i zapewnienia o modlitwie kieruję również do tych poszkodowanych, którzy ucierpieli i ponieśli dotkliwe szkody materialne.
Zwracam się z apelem do wszystkich Polaków, prosząc o wsparcie dla dotkniętych skutkami nawałnic. Proszę tak o modlitwę, jak i pomoc materialną, której można udzielić w ramach akcji organizowanej przez Caritas Polska.

Aby pomóc można wysłać SMS z hasłem WICHURA pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT)
lub dokonać wpłaty na konto Caritas:
PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem WICHURA.

Bliższe informacje dotyczące sposobów pomocy można odnaleźć na stronie internetowej www.caritas.pl
Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i z serca błogosławię,

+Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy CCEE

Warszawa, dnia 15 sierpnia 2017 roku

W naszym kościele ofiary na pomoc poszkodowanym można składać do SKARBONY za ławkami w tyle kościoła.