20 Niedziela Zwykła

Decyzją Ks. Arcybiskupa Metropolity Marka Jędraszewskiego, nasz wikariusz Ks. Jarosław Chlebda, otrzymał zmianę parafii.

1. Dzisiaj o godz. 15.00. Koronka do Bożego Miłosierdzia, a później Msza święta.

2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
– we wtorek św. Pius X, papieża
– w środę wspomnienie NMP Królowej
– w piątek liturgiczne święto Św. Bartłomieja, Apostoła.
– w niedzielę za tydzień, Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.
Po każdej Mszy św. odmówimy Akt Zawierzenia Narodu Polskiego Matce Bożej.

3. Decyzją Ks. Arcybiskupa Metropolity Marka Jędraszewskiego, nasz wikariusz Ks. Jarosław Chlebda, otrzymał zmianę parafii.
Od najbliższej soboty 25 sierpnia, Ks. Jarosław będzie wikariuszem w Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Nowej Hucie na os. Bohaterów Września. Bardzo dziękujemy Ks. Jarosławowi za pięć lat pracy w naszej bazylice. Był tu, jako wikariusz Parafii i katecheta w Katolickiej Szkole św. Rodziny na ul. Pędzichów. Dziękując ks. Jarosławowi, życzymy, aby na nowej parafii towarzyszyło Mu Boże Błogosławieństwo, opieka Matki Bożej i wstawiennictwo św. Floriana i św. Jana Pawła II.

4. Bardzo dziękujemy dzisiejszemu kaznodziei Ks. Jackowi Krzemińskiemu za wygłoszone słowo i świadectwo służby dla biednych i bezdomnych. W imieniu tej Wspólnoty, której służy ks. Jacek, składamy jeszcze raz, serdeczne podziękowanie Parafianom i wszystkim obecnym za zrozumienie i złożone dzisiaj przy wyjściu z kościoła wsparcie na rzecz tego dzieła pomocy potrzebującym, Bóg Zapłać.

5. Wszystkim obecnym na Mszy św. i Waszym rodzinom życzymy dobrego niedzielnego wypoczynku. Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej na każdy dzień tego tygodnia…. Szczęść Boże…