PL

PL

20 Niedziela Zwykła

W najbliższą niedzielę w ramach programu „CRACOVIA SAKRA” w naszej bazylice o godz. 16.30 będzie koncert „Muzyka dawnych świątyń” w wykonaniu organisty Marka Stefańskiego i Scholi Gregoriańskiej z Bazyliki Cystersów w Mogile. Dokładny program innych wydarzeń CRACOVIA SAKRA jest wywieszony przy wejściu do naszego kościoła. 

1. Dzisiaj o godz. 15.15 w naszej Bazylice odprawimy Uroczystą Mszę św. z okazji 10 rocznicy pobytu Ojca św. w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy wszystkich do licznego udziału we wspólnej modlitwie i dziękczynieniu. Szczególnie zapraszamy tych, którzy przed 10 laty modlili się razem z Ojcem Świętym przy naszej bazylice. Będziemy prosić Miłosiernego Boga o rychłą kanonizacje bł. Jana Pawła II.

2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
– w poniedziałek św. Bernarda, opata i doktora kościoła
– we wtorek św. Piusa X papieża
– w środę wspomnienie N. M. P. Królowej
– w piątek liturgiczne święto św. Bartłomieja Apostoła
– w przyszłą niedziele Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej

3. W najbliższą niedzielę w ramach programu „CRACOVIA SAKRA” w naszej bazylice o godz. 16.30 będzie koncert „Muzyka dawnych świątyń” w wykonaniu organisty Marka Stefańskiego i Scholi Gregoriańskiej z Bazyliki Cystersów w Mogile. Dokładny program innych wydarzeń CRACOVIA SAKRA jest wywieszony przy wejściu do naszego kościoła. 

4. W imieniu Misjonarza z Tanzanii, który w ubiegłą niedzielę głosił kazania, składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy wspierali Go swoimi ofiarami. Na potrzeby misji w Tanzanii zostało złożone 7 890 zł. Dziękujemy bardzo za Waszą wrażliwość, hojność i zrozumienie. Bóg zapłać. 

5. W kancelarii parafialnej przyjmujmy zgłoszenia mieszkań dla studentów w nowym roku akademickim. 

6. Wszystkim życzymy dobrego przeżycia niedzieli, wypoczynku w gronie rodzinnym, a w nowym tygodniu niech Wam towarzyszy Boże Błogosławieństwo i opieka Matki Bożej …..Szczęść Boże.