PL

PL

20 Niedziela Zwykła

Jutro po Mszy św. wieczornej, w salce katechetycznej będzie spotkanie z Panem Janem Hłet mieszkającym we Francji,  dawnym parafianinem i uczniem Ks. Karola Wojtyły. Ma wiele cennych doświadczeń i przeżyć ze spotkań ze swoim katechetą, dzisiaj bł. Janem Pawłem II. Pragnie z tymi przeżyciami podzielić się z nami. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie. Nasz Gość mówi także w języku francuskim, dlatego znający język francuski, mogą przyjść na to spotkanie.

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a później jak w każdą niedzielę Msza św.

 

2. O godz. 16.00 będzie koncert organowy młodego Organisty Tomka Soczka, który studiuje na Akademii Muzycznej w Katowicach.  Koncert organizuje Stowarzyszenie zajmujące się promowaniem Młodych Talentów. Wstęp na koncert jest wolny. Po Koncercie będą zbierane wolne datki jako wsparcie finansowe dla młodego artysty, który chce wziąć udział w prestiżowym Konkursie Organowym w Moskwie. Podczas tej mszy św. grał już organista Tomasz Soczek. Po Mszy św. zagra jeszcze kilka utworów. Gdyby ktoś chciał wesprzeć studia, a szczególnie wyjazd do Moskwy dla Tomasza to przy wyjściu z kościoła przedstawiciele stowarzyszenia promującego „ Młode Talenty” zbierają  dobrowolne ofiary.

 

3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

–  we wtorek św. Bernarda, opata i doktora kościoła

– w środę św. Piusa X papieża

– w czwartek wspomnienie N. M. P. Królowej

– w sobotę liturgiczne święto św. Bartłomieja Apostoła

 

4. Jutro po Mszy św. wieczornej, w salce katechetycznej będzie spotkanie z Panem Janem Hłet mieszkającym we Francji,  dawnym parafianinem i uczniem Ks. Karola Wojtyły. Ma wiele cennych doświadczeń i przeżyć ze spotkań ze swoim katechetą, dzisiaj bł. Janem Pawłem II. Pragnie z tymi przeżyciami podzielić się z nami. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie. Nasz Gość mówi także w języku francuskim, dlatego znający język francuski, mogą przyjść na to spotkanie.

 

5. W kancelarii parafialnej i w zakrystii przyjmujmy zgłoszenia mieszkań dla studentów w nowym roku akademickim.

 

6. Wszystkim życzymy dobrego przeżycia niedzieli, wypoczynkuw gronie rodzinnym, a w nowym tygodniu niech Wam towarzyszy Boże Błogosławieństwo i opieka Matki Bożej …..Szczęść Boże.