22 Niedziela Zwykła

W I piątek, msze św. z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa odprawimy rano o 8.00 i wieczorem o godz. 18.30. Dodatkowa Msza św. dla dzieci i młodzieży z Gimnazjów o 17.30. Okazja do Spowiedzi św. rano na mszach św. do godz. 9.30 i po południu od godz. 17.00.

1. Dzisiaj po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu….

2. Ks. Kardynał zaprasza na Pielgrzymkę do Kalwarii. Z naszej parafii także chcemy zorganizować wyjazd na tę pielgrzymkę. Bardzo serdecznie zapraszamy i zachęcamy. Są jeszcze wolne miejsca, zapisy w zakrystii. Wyjazd pielgrzymów w najbliższą niedzielę o godz. 7.00 z placu przed kościołem.

 

3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, później Msza św. i zmianka tajemnic Żywego Różańca. Zapraszamy także osoby, które odmawiają różaniec codziennie. Zachęcamy, aby włączyć się w tę piękną i ważną modlitwę jaką jest Żywy Różaniec.

4. Jutro rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego. Z tej okazji w naszej bazylice będą Msze św.:
– o godz. 8.00 Msz św. dla uczniów z Gimnazjum Nr 4
– o godz. 10.00dla Szkół Ponadgimnazjalnych: Liceów X z ul. Wróblewskiego i prywatnego z ul. Basztowej, Technikum i Szkół Zawodowych Przemysłu Spożywczego z Pl. Matejki.
– o godz. 11.00, Msz św. dla uczniów Katolickiej Szkoły im. Św. Rodziny z Nazaretu z ul. Pędzichów

W najbliższy czwartek po mszy św. wieczornej Godzina Święta z racji pierwszego czwartku miesiąca września.

5. W I piątek, msze św. z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa odprawimy rano o 8.00 i wieczorem o godz. 18.30. Dodatkowa Msza św. dla dzieci i młodzieży z Gimnazjów o 17.30. Okazja do Spowiedzi św. rano na mszach św. do godz. 9.30 i po południu od godz. 17.00.

6. W I sobotę Msza św. o godz. 8.00 z modlitwą za rodziny, które oczekują na narodzenie dziecka.

7. W sobotę odwiedzimy chorych z sakramentami św. , adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

 

8. W piątek Ks. Jarosław zaprasza na godz. o godz. 17.00 na spotkanie wszystkich Ministrantów i Lektorów. Zapraszamy także chłopców, którzy chcieliby pełnić te zaszczytną funkcję ministranta w naszej bazylice.

9. Za dwa tygodnie w sobotę 14 września w Łagiewnikach odbędzie się IX Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy rodziny kolejarzy, także emerytów. Program na afiszu przy wejściu do bazyliki. Msza św. o godz. 12.00.

10. Decyzją Kardynała w naszej parafii na wikarówce zamieszkało dwóch nowych kapłanów; Ks. Jarosław Chlebda i Ks. Łukasz Kubas. Ks. Jarosław będzie pełnił funkcje wikariusza i będzie katechizował w katolickiej szkole na ul, Pędzichów. Ks. Łukasz będzie pracował na kapelanii Cmentarza Rakowickiego. Bardzo serdecznie witamy nowych kapłanów w naszej wspólnocie parafialnej i życzymy im Bożego błogosławieństwa w posłudze dla dobra naszej parafii.

11. W zakrystii i w kancelarii parafialnej przyjmujemy zgłoszenia mieszkań dla studentów.

12. Na nowy tydzień, wszystkim parafianom i gościom przybywającym do naszej Bazyliki życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Szczególną modlitwą otoczmy dzieci i młodzież, rozpoczynających Nowy Rok Szkolny.