PL

PL

23 Niedziela Zwykła

W najbliższą sobotę, 14 września w Łagiewnikach  odbędzie się XI Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy Emerytów i rodziny kolejarzy.  Program na afiszu przy wejściu do bazyliki. Msza św. o godz. 12.00. w  Łagiewnikach.

1. Dzisiaj w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny łączymy się duchowo z Pielgrzymką Rodzin naszej Archidiecezji do Kalwarii Zebrzydowskiej. W tym roku Święto Rodzin w obchodzimy pod hasłem „Pozwól Bogu mówić”. W naszych modlitwach polecajmy dzisiaj wszystkie rodziny naszej parafii a szczególnie te, które przezywają różne trudności

 

2. W naszej Bazylice o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia a później Msza św.

 

3.   W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek bł. Anieli Salawy dziewicy.

– w piątek św. Jana Chryzostoma.

– w sobotę liturgiczne święto Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Po Mszach św.  uczcimy Relikwie Krzyża Świętego. W sobotę o godz. 17.30 w kościele Księży Misjonarzy odprawiona zostanie Msza św. odpustowa ku czci Pana Jezusa Milatyńskiego.

–  w niedzielę  wspomnienie Najśw. Maryi Panny Bolesnej.

 

4. W najbliższy czwartek o godz. 17.00 będzie spotkanie Zespołu Charytatywnego. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby włączyć się w pracę charytatywną na rzecz starszych i samotnych parafian.

 

5. W piatek 13 września – kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Wieczorem o godz. 18.30 Msza św. , później Różaniec i z procesją wokół bazyliki. Serdecznie zapraszamy.

 

6. W najbliższą sobotę, 14 września w Łagiewnikach  odbędzie się XI Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy Emerytów i rodziny kolejarzy.  Program na afiszu przy wejściu do bazyliki. Msza św. o godz. 12.00. w  Łagiewnikach.

 

7. Dzisiaj przed kościołem przedstawiciele Domowego Hospicjum dla dzieci – Alma Spei, które opiekuje się dziećmi nieuleczalnie chorymi, zbierają dobrowolne ofiary na pomoc rodzinom z chorymi dziećmi.

 

8. Wszystkim tu obecnym i  Waszym Rodzinom, życzymy miłości i pokoju. Boże błogosławieństwo i opieka Matki Bożej niech towarzyszy na każdy dzień. Szczęść Boże.