PL

PL

24 Niedziela Zwykła

Łączymy się w bólu i modlitwie z Ks. Proboszczem polecając śp. Helenę Miłosierdziu Bożemu. Z naszej parafii  jest zorganizowany wyjazd na pogrzeb autokarem dla chętnych. Można zapisywać się w zakrystii. Wyjazd będzie w poniedziałek o godz. 9.55  z Placu Matejki przy biurze turystycznym „Bermuda”. Prosimy o punktualność, gdyż zatrzymanie autokaru w tym miejscu ma ograniczony czas.

1. Dziś rozpoczyna się III tydzień Wychowania Chrześcijańskiego. Każdego dnia na Mszy św. wieczornej będziemy się modlić o potrzebne łaski i błogosławieństwo dla rodziców i wychowawców, którzy bezpośrednio uczestniczą w procesie wychowania. Polecamy także opiece Matki Bożej wszystkie dzieci i młodzież. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.30 wszystkie dzieci i młodzież naszej parafii. Szczególnie zapraszamy rodziców i  młodzież gimnazjalną, wszystkie klasy. Po Mszy św. będzie spotkanie z rodzicami i informacje na temat przygotowania do sakramentu  bierzmowania.

 

2. Dzisiejsza trzecia niedziela września obchodzona jest w Polsce jako Dzień Środków Społecznego Przekazu. Modlitwą otaczamy dziennikarzy i wszystkich pracujących w mediach, aby byli ludźmi prawdy i odpowiedzialni za przekazywane słowo. A my starajmy się roztropnie korzystać z mediów….

 

3. W miesiącu wrześniu w kościołach naszej archidiecezji są zbierane ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski. W tyle Kościoła jest skarbonka, do której można składać ofiary na tę Katolicką Uczelnię. W imieniu Ks. Rektora i studentów, wszystkim ofiarodawcom serdecznie  dziękujemy. Bóg zapłać.

 

4. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy:

– w poniedziałek śww. męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa  

– we środę liturgiczne święto św. Stanisława Kostki Zakonnika, patrona polskiej młodzieży.

– w piątek śww. męczenników z Korei: Andrzeja, Pawła i Towarzyszy.

– w sobotę liturgiczne Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

 

5. Informujemy że dnia 13 września 2013 roku zmarła śp. +Helena Szewczyk w 93 roku życia, mama Ks. prałata Grzegorza Szewczyka, proboszcza parafii św. Floriana w Krakowie. Pogrzeb odbędzie się; 16 września/poniedziałek/w Gołkowicach k. Starego Sącza:

o godz. 12.30. wyprowadzenie z kaplicy

o godz. 13.00. Msza Święta pogrzebowa

 

Łączymy się w bólu i modlitwie z Ks. Proboszczem polecając śp. Helenę Miłosierdziu Bożemu.

 

Z naszej parafii  jest zorganizowany wyjazd na pogrzeb autokarem dla chętnych. Można zapisywać się w zakrystii. Wyjazd będzie w poniedziałek o godz. 9.55  z Placu Matejki przy biurze turystycznym „Bermuda”. Prosimy o punktualność, gdyż zatrzymanie autokaru w tym miejscu ma ograniczony czas.

 

Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Boże na cały tydzień… Szczęść Boże.