PL

PL

25 Niedziela Zwykła

W sobotę 28 września będzie IV Pielgrzymka Żywego Różańca do Łagiewnik, początek o 9.30 w budującym się Sanktuarium Jana Pawła II, a później procesja Różańcowa do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Dokładne informacje na plakacie w przedsionku Kościoła. Zachęcamy, aby także Żywy Różaniec z naszej parafii był reprezentowany na tej pielgrzymce.

1. W każdą niedzielę przed mszą św. o godz. 15.00 odmawiamy uroczyście przed Najświętszym Sakramentem wraz z kapłanem Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a potem o godz. 15.15 – Msza św. bez zmian.

 

2. Dzisiaj jesteśmy zaproszeni do Sanktuarium Bł. Jana Pawła II w Łagiewnikach na nabożeństwo Nowenny Miesięcy przed kanonizacją Papieża Polaka. O godz. 17.00 Msza św. a później procesja w Ogrodzie Różańcowym. Serdecznie zapraszamy parafian do licznego udziału.

 

3. W liturgii w tym tygodniu wspominać będziemy:
– w poniedziałek św. Ojca Pio z Petrelciny, zakonnika
– w środę bł. Władysława z Gielniowa, kapłana
– w piątek św. Wincentego a Paulo Kapłana, założyciela zgromadzenia XX. Misjonarzy. Z tej racji u Księży Misjonarzy przy ul. św. Filipa uroczyste Msze św. o godz. 9.00 i 17.30.
– w sobotę św. Wacława, męczennika, patrona katedry Wawelskiej.
– w niedzielę liturgiczne święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

4. W sobotę 28 września będzie IV Pielgrzymka Żywego Różańca do Łagiewnik, początek o 9.30 w budującym się Sanktuarium Jana Pawła II, a później procesja Różańcowa do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Dokładne informacje na plakacie w przedsionku Kościoła. Zachęcamy, aby także Żywy Różaniec z naszej parafii był reprezentowany na tej pielgrzymce.

5. Ks. Proboszcz składa serdeczne podziękowania parafianom i wszystkim obecnym na pogrzebie Jego Mamy śp. +Heleny Szewczyk. Za modlitwy, zamówione Msze św. i wszelkie wyrazy życzliwości Bóg zapłać.

 

6. Solenizantów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i będziemy polecać ich w modlitwie. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały tydzień…. Szczęść Boże