PL

PL

26 Niedziela Zwykła

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 15.15 i po procesji różańcowej będzie Koncert Charytatywny kwartetu smyczkowego, znanego w Polsce i Europie. Koncert odbędzie się na rzecz Stowarzyszenia osób chorych na stwardnienie rozsiane boczne zanikowe. Szczegóły na plakacie przy wejściu do Bazyliki.  

1.Dzisiaj o godz. 15.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia a później jak zwykle Msza św. o 15.15. 

 

2.We wtorek 1 października, w naszej bazylice rozpoczniemy Nabożeństwa Różańcowe o godz. 18.00 – pół godziny przed mszą św. wieczorną. 

 

3.Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.15 odprawimy uroczyste Nabożeństwo Różańcowe z procesją do 5 ołtarzy. 

 

4.W liturgii w tym tygodniu wspominać będziemy:

– dzisiaj św. Archaniołów Michała Gabriela i Rafała

– w poniedziałek św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła

– w wtorek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora  kościoła. 

– we środę św. Aniołów Stróżów 

– w piątek św. Franciszka z Asyżu. W modlitwach pamiętajmy o szczególnym solenizancie Ks. Kardynale Seniorze Franciszku Macharskim.

– w sobotę  św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy. 

 

5.W tym tygodniu  I piątek miesiąca. Msze św. wotywne  do Serca Pana Jezusa będą o godz. 8.00, i 18.30. Dodatkowa Msza św. o godz. 17.30 dla dzieci i młodzieży, szczególnie zapraszamy klasy I i II gimnazjum. Klasy III gimnazjum przychodzą na Msze św. o godz. 18.30. Okazja do spowiedzi w I piątek rano do 9.30 i wieczorem od 17.00 do 19.00.  Młodzież gimnazjalna wszystkie klasy  po Mszach św. zgłasza się do salki katechetycznej, by zapisać się na przygotowanie do bierzmowania.

 

6.W I sobotę, na mszę św. o godz. 8.00 zapraszamy rodziny, które oczekują  na narodzenie dziecka.

 

7.W najbliższą sobotę, będzie Jesienny Dzień Chorego. O godz. 10.30 Msza św. dla chorych, samotnych i seniorów.  Przed Mszą św. okazja do spowiedzi, a w czasie Mszy św. będzie udzielany Sakrament Namaszczenia Chorych. Bardzo prosimy rodziny i sąsiadów o pomoc w przywiezieniu, czy przyprowadzeniu tych osób do naszej bazyliki na nabożeństwo. Niech to będzie nasz dobry uczynek wobec chorych i starszych. Po Mszy św. będzie spotkanie z chorymi.

 

8.Chorych w domu, którzy nie mogą przybyć do kościoła,  kapłani nawiedzą z Sakramentami świętymi w sobotę od 8.30. Adresy prosimy zgłaszać  w zakrystii  lub w kancelarii.

 

9.W środę   o godz. 9.00 będzie Msza św. na rozpoczęcie Roku Akademickiego dla Akademii Sztuk Pięknych. Zaś w poniedziałek 7.X w naszej bazylice Msza św. dla Politechniki Krakowskiej o godz. 9.00.

 

10. W najbliższą środę po wieczornej Mszy św. będzie wykład ks. Prof. Marka Gilskiego na temat Encykliki Redemptoris Mater Ojca św. Jana Pawła II. Każdego miesiąc będziemy poznawać dokumenty papieskie. Będzie to nasze przygotowanie do Kanonizacji Bł. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy…  

 

11.W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 15.15 i po procesji różańcowej będzie Koncert Charytatywny kwartetu smyczkowego, znanego w Polsce i Europie. Koncert odbędzie się na rzecz Stowarzyszenia osób chorych na stwardnienie rozsiane boczne zanikowe. Szczegóły na plakacie przy wejściu do Bazyliki.  

 

12. Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i będziemy polecać ich w modlitwie. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały tydzień…. Szczęść Boże.