PL

PL

27 Niedziela Zwykła

Pierwsze spotkanie w ramach Duszpasterstwa Studentów przy naszej parafii będzie w najbliższy czwartek o godz. 20.00 w sali Domu Katechetycznego. Zapraszamy wszystkich chętnych Studentów. Spotkania będzie prowadził ks. dr Marcin Cholewa.

1. Dziś o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, zaś po mszy św. o 15.15 będzie uroczysty Różaniec z procesją Eucharystyczną do 5 ołtarzy. Zapraszamy do licznego udziału wszystkich, a szczególnie osoby z Żywego Różańca, które maja także comiesięczną zmiankę. W dni powszednie Nabożeństwo Różańcowe odprawiamy o godz. 18.00.

 

2. Dzisiaj po procesji różańcowej będzie koncert charytatywny Kwartetu Smyczkowego, znanego w Polsce i Europie. Koncert odbędzie się na rzecz Stowarzyszenia Osób Chorych na stwardnienie rozsiane boczne zanikowe. Bliższe informacje na plakacie przy wejściu do Bazyliki.

 

3. W liturgii wspominamy
– w poniedziałek wspomnienie Matki Bożej Różańcowej
– w środę liturgiczne święto św. Wincentego Kadłubka , biskupa
– w sobotę bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana
– w najbliższą niedzielę 13 października ostatnie Uroczyste Nabożeństwo Fatimskie.. W przyszłą niedzielę Różaniec będzie wyjątkowo o godz. 18.00.

 

4. Pierwsze spotkanie w ramach Duszpasterstwa Studentów przy naszej parafii będzie w najbliższy czwartek o godz. 20.00 w sali Domu Katechetycznego. Zapraszamy wszystkich chętnych Studentów. Spotkania będzie prowadził ks. dr Marcin Cholewa.

 

5. Dzisiaj w całej Archidiecezji są zbierane ofiary do puszek na pomoc dla poszkodowanym w wojnie domowej w Syrii. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

 

6. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego na nowy tydzień. Szczęść Boże.