PL

PL

28 Niedziela Zwykła

Dzisiaj 13 października – ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Wyjątkowo o godz. 18.00, najpierw będzie  Różaniec fatimski,  później Msza św. i procesja wokół Bazyliki z figurką Matki Bożej. W czasie nabożeństwa w łączności z Ojcem  św. Franciszkiem, odmówimy akt poświęcenia całego świata Niepokalanemu Sercu Matki Bożej. Nabożeństwo tradycyjnie zakończymy przy tablicy upamiętniającej prace w naszej parafii Ks. dra Karola Wojtyły, dzisiaj Bł. Jana Pawła II papieża. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału. Na nabożeństwo, tradycyjnie przynosimy świece z lampionami.

1. O godz. 15.00 tradycyjnie będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

2. Dzisiaj 13 października – ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Wyjątkowo o godz. 18.00, najpierw będzie  Różaniec fatimski,  później Msza św. i procesja wokół Bazyliki z figurką Matki Bożej. W czasie nabożeństwa w łączności z Ojcem  św. Franciszkiem, odmówimy akt poświęcenia całego świata Niepokalanemu Sercu Matki Bożej. Nabożeństwo tradycyjnie zakończymy przy tablicy upamiętniającej prace w naszej parafii Ks. dra Karola Wojtyły, dzisiaj Bł. Jana Pawła II papieża. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału. Na nabożeństwo, tradycyjnie przynosimy świece z lampionami.

 

3. Dziś w całej Polsce jest obchodzony XIII Dzień Papieski. Przed kościołami są zbierane ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia czyli na pomoc w kształceniu utalentowanej, a biednej młodzieży w naszej ojczyźnie – jest to żywy pomnik bł. Jana Pawła II w Polsce. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają materialnie i modlitewnie to niezwykłe dzieło.

 

4. W tym tygodniu wspominamy:

–   we wtorek  św. Teresy od Jezusa – dziewicy i doktora Kościoła

–  w środę św. Jadwigi śląskiej. W tym dniu wypada 35 rocznica wyboru Kard. Karola Wojtyły na papieża. Zapraszamy na różaniec i wieczorną Msze św., będziemy dziękować za dar błogosławionego Jana Pawła II i prosić o dobre przygotowanie  do kanonizacji naszego rodaka, która jak już wiemy będzie w Rzymie 27 kwietnia 2014roku.

– w czwartek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego bpa i   męczennika

– w piątek liturgiczne święto  św. Łukasza Ewangelisty. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia, a szczególnie Ks. Łukaszowi Kubasowi, który mieszka na terenie naszej parafii. Naszą pamięć wyrazimy w modlitwie…

– w przyszłą niedzielę Uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa.

 

5. W związku z kanonizacją Papieża Jana Pawła II planujemy zorganizować Pielgrzymkę do Rzymu na tę uroczystość. Wstępnie można się zapisywać w zakrystii lub kancelarii. Wyjazd na 6 dni – koszt ok. 1450 zł. lub na 8 dni – 1850 zł.

 

6.  Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Na wypominki roczne przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii. Wypominki na miesiąc listopad możemy składać do skarbonki w tyle bazyliki. Są tam też wystawione kartki, na których można wypisać swoich zmarłych.

 

7. W przyszłą niedzielę będzie pielgrzymka Strażaków Ochotniczej i Państwowej Straży Pożarnej z Małopolski do Sanktuarium  Jana Pawła II w Łagiewnikach.  Msza św. o godz. 12.00 pod przewodnictwem Ks. kardynała Stanisława Dziwisza.

 

8. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa… Zachęcamy do codziennej modlitwy różańcowej w rodzinach. W ciągu tygodnia na nabożeństwo różańcowe zapraszamy do kościoła, na g.18.00.