PL

PL

30 Niedziela Zwykła

W piątek 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszej bazylice będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Po mszy św. o 15.15, którą ofiarujemy za naszych zmarłych, szczególnie za zmarłego w lutym tego roku Ks. Prałata Jana Czyrka. Po tej Mszy św. odprawimy procesję żałobną z wypominkami. Na wypominki roczne przyjmują księża. Jednorazowe możemy składać do skarbonki za ławkami. Za zmarłych zgłaszanych w wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedziele o godz. 12.00, a w wypominkach jednorazowych w miesiącu listopadzie, każdego dnia o godz. 18.15, przed zakończeniem adoracji Najśw. Sakramentu w kaplicy. Zachęcamy do modlitwy i ofiarowania odpustów za zmarłych. Informacje o warunkach zyskiwania odpustów, które należy wypełnić, są na tablicy ogłoszeń w przedsionku bazyliki.

1. Dziś obchodzimy rocznicę konsekracji naszej bazyliki. Konsekrował ją w 1686 r. Biskup Mikołaj Oborski. O godz. 15.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, a po mszy św. o godz. 15.15 różaniec w intencji wszystkich fundatorów, dobrodziejów i ofiarodawców. Wszystkim, którzy troszczą się o nasz kościół, serdecznie dziękujemy. Kościół jest zawsze czysty i zadbany, to zasługa S. Zakrystianki, Pana Kościelnego i Pań sprzątających. Bóg Zapłać.

 

2. Zakończenie nabożeństw różańcowych w najbliższy czwartek.

 

3. W piątek 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszej bazylice będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Po mszy św. o 15.15, którą ofiarujemy za naszych zmarłych, szczególnie za zmarłego w lutym tego roku Ks. Prałata Jana Czyrka. Po tej Mszy św. odprawimy procesję żałobną z wypominkami. Na wypominki roczne przyjmują księża. Jednorazowe możemy składać do skarbonki za ławkami. Za zmarłych zgłaszanych w wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedziele o godz. 12.00, a w wypominkach jednorazowych w miesiącu listopadzie, każdego dnia o godz. 18.15, przed zakończeniem adoracji Najśw. Sakramentu w kaplicy. Zachęcamy do modlitwy i ofiarowania odpustów za zmarłych. Informacje o warunkach zyskiwania odpustów, które należy wypełnić, są na tablicy ogłoszeń w przedsionku bazyliki.

 

4.W sobotę 2 XI –Dzień Zaduszny. Wspominamy i modlimy się za wszystkich wiernych zmarłych. Każdy kapłan może w tym dniu odprawić 3 msze św. ofiarując je za zmarłych. Zachęcamy do uczestnictwa w tym dniu we Mszy św.

 

5. W następną niedzielę 3 XI w tym dniu uroczystość odpustowa ku czci św. Karola Boromeusza i konsekracja Kościoła na os. Ks. Siemaszki o godz. 12.15.

 

6. W Chorych w domu odwiedzimy z sakramentami św. w najbliższą sobotę. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

7. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławieństwa na cały tydzień. Życzymy także owocnego przeżycia Uroczystości Wszystkich Świętych. Szczęść Boże.